Velká výzva: Jak čtyři odvážné hubnou do džín

Velká výzva: Jak čtyři odvážné hubnou do džín

Na tři měsíce totálně změní svůj jídelníček a ten nastartuje jejich novou životní roli. V daleko štíhlejším, sebevědomějším těle. Čtyři odvážné ženy, které se přihlásily do projektu Hubneme do džíns Cambridge WeightPlan a magazínem Kondice jsou na startu.

První impulz ke změně bylo přihlášení do našeho projektu, ale pak se rozjel program: úvodní měření, vážení a odběry krve u profesora Teplana, odborného garanta projektu, fotografování a setkání s ambasadorkou projektu Annou Stofferovou, která soutěžícím dodává dávku optimismu i motivace. A hlavně setkání s jejich poradcem, pod jehož vedením budou s Cambridge WeightPlan hubnout.

V prvním kroku je Cambridge Weight Plan jediný zdroj výživy, který zahrnuje vysoce hodnotné bílkoviny a minimum tuků, ovšem vyvážený poměr vitamínů, minerálů a stopových prvků, které tělo potřebuje. Pochutnávat si můžete třeba na boloňských špagetách, pórkové polévce, rýžové kaši s vanilkou, houbovém rizotu nebo instantních koktejlech, kaších a tyčinkách. Hubnutí je založeno na principu ketózy, při kterém přijímáte absolutní minimum sacharidů (pro okamžitou spotřebu), avšak maximum bílkovin, takže tělo začne spotřebovávat energii z uložených tukových zásob. Našim čtyřem odvážným bude shodně vyhovovat rychlost a jednoduchost přípravy (ohřát nebo zalít horkou vodou). Kromě hubnoucího programu získají čtyři soutěžící i poukázky do Laserového centra Anděl nebo na džíny od Wrangler.

Jak si povedou? Zhubnou 120 kilogramů celkem? Sledujte magazín Kondice!

hubnou-9Eva: „Hlídat mě bude kolektiv“

„Tahle dieta se ztotožňuje s mým životním stylem,“ přiznává Eva, medicínská reprezentantka stále na cestách. I po skončení tříměsíčního programu, který na ní i její tři spolubojovnice pod naším dohledem čeká, si plánuje dokupovat nejrůznější jídla s tím, že i když je zhltne v autě, bude to lepší než oběd úplně vynechat a dát si až večer pořádnou porci nezdravého guláše. Právě to byl důvod, proč kilogramy nabrala. Při programu ji budou hlídat kolegové, kteří plánují v případě úspěchu program také vyzkoušet. Eva má s hubnutím řadu zkušeností, zkusila akupunkturu, speciální klipsnu do ucha, dokonce plánovala jít i na bariatrickou operaci. „Jsem věčná bojovnice s kily,“ směje se.

Věk: 43 let
Váha: 109,5 kg
Výška: 170 cm
BMI: 37,9
Tuk v těle: 43,4 %
Cíl: 80 kg

hubnou-20Zuzana: „Doktoři to jistí“

Zuzčino hubnutí musí dvojnásobě hlídat lékaři, protože trpí kožní nemocí – těžkou formou lupénky, která zasáhla i kosti. Potřebuje jim proto odlehčit, stejně tak i kloubům, aby tolik nebolely. Protože ji nemoc diagnostikovali teprve nedávno, není ještě zaléčená, a proto není v maximální verzi programu. Ošetřující lékaři hubnutí s Cambridge WeightPlan schvalují, stejně tak i manžel, který v budoucnu program také rád vyzkouší, pokud bude Zuzana úspěšná. „Musíme táhnout za jeden provaz,“ usmívá se maminka dvou dětí. Po prvním porodu zhubla rychle díky svižným procházkám i cvičení, po potratu a dalším porodu už váha zůstala nahoře. A když nedávno zkoušela znovu zhubnout, počítala důsledně kalorie podle tabulek a návodu z internetu, ale paradoxně ještě přibrala.

 

Věk: 33 let
Váha: 99,8 kg
Výška: 172 cm
BMI: 33,7
Tuk v těle: 48,7 %
Cíl: 75–80 kg

hubnou-13Irena: „Dokážu to sobě i kamarádkám“

Irena vyzkoušela lecjakou dietu, stejně jako její kamarádky, které jsou k jejímu novému programu skeptické. A tak se Irena zdravě naštvala a rozhodla se, že jim ukáže. Stejně jako synům, kteří radí, ať si radši vezme tepláky a jde běhat. Hubnutí s poradcem ji bude vyhovovat maximálně – potřebuje být pod kontrolou, a hlavně už nebude muset řešit, jakým směrem se vydat. „Plácám se v množství informací o dietách, nevím, čím se řídit, a tady budu mít jasně stanovená pravidla.“ A druhé přiznání: závislost na ovoci. V kombinaci s klidem na lůžku, který měla po zlomeninách končetin, tak přibrala tak, že se směje, že se zadusí vlastními ňadry. „Dokud jsme měla jen výraznější boky a silnější stehna, uměla jsem to nosit. Ale špeky na zádech a na břiše už nezakryju. Teď mě nebaví se upravovat, připadám si nehezká,“ dodává s tím, že už se těší, až se se štíhlejším tělem k líčení i módě zase vrátí.

Věk: 57 let
Váha: 95,4 kg
Výška: 162 cm
BMI: 36,4
Tuk v těle: 45,2 %
Cíl: 80 kg

hubnou-5Denisa: „Ke sportu mám víc než kladný vztah“

U aktivní sportovkyně Denisy vystoupala váha nahoru v době, kdy musela rok ležet na lůžku po úraze. A i když znovu jezdí na lyžích, na koni, na kole, váha neklesá. „Mám ke sportu víc než kladný vztah, ale kila navíc už mě začínají omezovat, ať už v rozpětí pohybu, nebo na kondičce,“ vysvětluje Denisa s tím, že i partner je aktivní sportovec zajímající se o zdravou výživu, takže ji bude tou největší podporou. Denisa se usmívá, že i když ji zažil ve štíhlejších letech, nikdy ji neřekl: Běž, něco se sebou už dělej… Přesto se sama necítí ve svém těle dobře a chce to ve svých 25 letech vyřešit dřív, než si na tuky zvykne. Sama není ovšem příliš schopná se k něčemu „dokopat“ a začít. Cambridge WeightPlan se jí zdá jako jednodušší cesta, na přípravu, na všechno.

Věk: 25 let
Váha: 93,1 kg
Výška: 163 cm
BMI: 35
Tuk v těle: 43,2 %
Cíl: 63 kg

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.