Než půjdete pod nůž aneb Jak se připravit na plastickou operaci

Než půjdete pod nůž aneb Jak se připravit na plastickou operaci

Nechat se vylepšit je naprosto v ­pořádku. Dopředu si ale ujasněte, co od ­zákroku očekáváte, a počítejte s­ tím, že vás to bude bolet. I­ realistické myšlení totiž zlepšuje a­ urychluje hojení.

Ujasněte si, zda to opravdu chcete

Vaše motivace do­ velké míry rozhoduje o­ tom, jak budete s­ výsledkem operace spokojená. Plastičtí chirurgové se shodují na­ tom, že pod nůž musíte chtít sama za ­sebe. Chcete-li udělat novými trojkami radost hlavně partnerovi, na­ zákrok raději zapomeňte. Nejen, že se v­ takovém případě budete hůř hojit, protože tělo zákrok bude podvědomě odmítat, ale snadno se může stát, že se po­ něm nebudete líbit sama sobě.

Mějte reálná očekávání

Přehnaná očekávání a ­víra v­ zázraky do­ ordinace plastického chirurga nepatří. I­ když toho lékaři umí opravdu hodně, pamatujte, že z ­vás neudělají někoho jiného, natož čerstvou dvacítku. Dopředu si proto ujasněte, co od ­zákroku čekáte, a ­nebojte se s ­lékařem v­ rámci konzultací dopodrobna probrat svoje představy. Čím jasnější budou, tím lépe pro vás i ­chirurga. Ušetříte si zklamání a­ budete přesně vědět, do ­čeho jdete a ­co si můžete slibovat.

Máte-li špatné období, operaci odložte

Rovnější nos ani štíhlejší pas rozhodně nejsou automatickou zárukou šťastného života a­ nevyřeší vaše problémy. Prožíváte-li zrovna těžké chvíle, může mít operace dokonce neblahý dopad na­ vaše zdraví. Leckdy to může ovlivnit i ­průběh samotného zákroku, při kterém se mohou vyskytnout komplikace, jako je třeba nadměrné krvácení. Zdlouhavá ale může být i­ následná rekonvalescence.

Máte právo cítit se lépe

V­ ordinaci buďte za­ sobce a ­myslete hlavně na ­sebe. O­ váš pocit sama ze sebe tu jde v­ první řadě. Nechat si pomoci od­ plastického chirurga není vůbec nic špatného, ať je vám třicet, nebo padesát. Za­ zákrok se proto nestyďte ani si nevyčítejte, že by se za­ částku, kterou na­ klinice utratíte, najedly dvě africké vesnice. Naopak to berte jako dobrou investici – cítit se lépe je totiž k­ nezaplacení. Estetické úpravy nakonec přiznávají i­ české a ­světové herečky a­ modelky. A­ dávno už neplatí, že by mělo být rande se skalpelem společenské tabu.

Dejte si dostatek času na výběr kliniky

Pořídit si estetickou úpravu není totéž jako koupit si v ­krámě housku. Při výběru kliniky proto buďte maximálně obezřetná a­ věnujte mu čas. Pamatujte, že nízká cena za­ zkažený zákrok, či dokonce zdravotní komplikace rozhodně nestojí. A ­renomované kliniky bohužel obvykle patří k­ těm dražším. Vyplatí se také poptat se mezi přáteli a­ známými a­ zapátrat po­tom, jaké má která klinika reference a co mají za ­sebou její lékaři. Může se stát, že už způsob její prezentace, nevzhledná ordinace nebo neseriózní jednání lékaře při první konzultaci ukážou, že byste se měla poohlédnout raději jinde.

První pohled do zrcadla nemusí být příjemný

Zvlášť v­ případě invazivnějších zákroků a­ zákroků v­ obličeji nebudete z­ kliniky hned odcházet krásná jako obrázek. U­ většiny estetických úprav, a­ to nakonec i­ těch méně invazivních, je třeba počítat s­ hojením. Takže tomu dejte čas a­ nenechte se rozhodit podlitinami, stehy ani obvazy, které pravděpodobně po­ operaci v­ zrcadle uvidíte. Je to normální. Výsledek v ­plné parádě uvidíte až za­ pár dní nebo v ­některých případech i­ týdnů.

Počítejte s bolestí

Na­ dobré klinice vám ji zatajovat nebudou a­ dopředu vás na­ ni upozorní. Razantnější zákroky, jako jsou facelift, plastika nosu, zvětšení či zmenšení prsou či plastika břicha, rozhodně v ­prvních hodinách a­ dnech po­ operaci nejsou ničím příjemným. Počítejte, že vás to i­ přes utišující léky nejspíš bude trochu bolet a ­pár dní se budete i­ kvůli obvazům cítit dost nepohodlně. Za ten výsledek to ale rozhodně stojí. Nesetkáte se s ­tím zdaleka na ­všech klinikách, ale jsou takové, které nechávají své budoucí klienty nejdřív ze všeho vyplnit speciální psychotest. A ­není to vůbec od­ věci. Odhalí totiž skutečnou motivaci k ­zákroku i­ momentální duševní rozpoložení, a­ pomůže vám tak lépe se rozhodnout, jestli do­ operace jít, ještě ji odložit, nebo ji raději úplně odpískat.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.