Anna je o 50 kilo svobodnější! Pojďte do toho s námi i vy!

Anna je o 50 kilo svobodnější! Pojďte do toho s námi i vy!

„Hubnutí je obrovská masáž ega,“ říká usměvavá Anna Stofferová. Ví, o čem mluví – shodila téměř 50 kilogramů a teď září optimismem. I díky tomu se stala pro naše čtenářky ambasadorkou projektu Hubneme do džín. Přečtěte si její příběh a zkuste to taky!

zhubla-11Kdy se ukáže síla lidské vůle? Při hubnutí, tvrdí Anička. Sama svůj přísný plán zvládla dodržovat v každém detailu, i když přiznává, že často stála před lednicí a zoufale přemýšlela, jestli se jednou nic nestane, když poruší dietu. Na podobné chutě má dnes už jednoduchou radu. Začít dělat něco jiného, jít se projít nebo třeba pracovat, a tak přelstít mozek. Také je výhodné hodně pít, alespoň dva a půl litru čisté vody denně. Nebo zahnat chutě okurkou či ledovým salátem.

„Neexistuje hlad na řízek, je to prostě jen chuť.“ Sama během programu Cambridge Weight Plan hlad nepociťovala – za sedm měsíců zhubla ze 115 kilogramů na velikost 38. Pro hubnutí na principu ketózy je ideální nejen vyšší ‚startovní‘ váha, ale hodí se i pro ty, kdo chtějí zhubnout třeba jen 5 kg.

Annina silná vůle a odhodlání odolávat nástrahám v podobě pečiva a různých sladkostí se vyplatily. Jak upozorňuje profesor Vladimír Teplan, právě příjem sacharidů dovede hubnutí na principu ketózy, na kterém je Cambridge Weight Plan založený, narušit nebo úplně zastavit. Sacharidy je proto třeba výrazně omezit. „Organismus pak čerpá energii především z tuků. Dostatečný příjem bílkovin sníží odbourání svalové tkáně jako zdroje energie,“ vysvětluje profesor Teplan.

JÁ NEJSEM BACULATÁ ČTYŘICÁTNICE!

První tři týdny byly pro Aničku nejtěžší, než si zvykla na nový jídelní režim. Jak se dostavovaly první výsledky, bylo stále jednodušší odolávat. Vůbec největší výzva je podle Anny přemluvit se a začít. Sama první krok udělala, když ji na svatbě kolegyně z práce začali považovat za starší, než je, říkali o ní, že je taková baculatá čtyřicetiletá mamina. Anně přitom bylo teprve 31 let…

IMG_9031

V jednom z brněnských center Cambridge Weight Plan se jí ujala šikovná poradkyně Ing. Hana Borkovcová a Anička se pustila do diety za pomoci nutričně vyvážených koktejlů, kaší, tyčinek… „Vůbec se nepotvrdilo to, že by mi chyběly vitaminy nebo živiny. Naopak se můj zdravotní stav výrazně zlepšil, dokonce se mi snížil krevní tlak, který jsem vždycky měla vysoký. To stejné platí u mého manžela, kterého jsem k hubnutí přemluvila. Podle primáře v nemocnici, kde musel nedávno absolvovat určité vyšetření, je dokonale nutričně živený.“ Nejen manžela, ale také kamarádku Anna svým příkladem inspirovala, aby se zapojili do programu Cambridge Weight Plan.

KDYŽ HUBNETE, POTŘEBUJETE OPORU

Kromě těchto úspěchů má za sebou Anička ještě jedno vítězství: vyhrála soutěž Silueta 2016 v kategorii žena, kterou CWP každoročně pořádá. Její příběh o cestě za vysněnou váhou byl vyhodnocen jako mimořádně inspirativní. Proto se s ní budeme setkávat i nadále na stránkách Kondice. Čtenářky, které se zapojí do projektu Hubneme do džín, budou ztrácet kilogramy pod dohledem certifikovaného poradce. Ten je bude motivovat, podporovat a vést celým programem.

Extra motivaci jim dodá právě ambasadorka Anička, která ví přesně, čím účastnice prochází. „Bez opory je těžké hubnout. Sama jsem měla kamarádku, která mě podporovala, a taky rodinu, nejvíc svou maminku a samozřejmě poradkyni.“ Když má komentovat svůj úspěch v soutěži Silueta 2016, říká jasně: „Bylo to ocenění i pro mou poradkyni paní Borkovcovou, která byla správně zdravě přísná. Já bych do hubnutí bez poradce nešla, šikovný poradce je polovina úspěchu. Když chce člověk hodně zhubnout, cokoliv nekontrolovaného je hazard se zdravím. A tahle dieta funguje, o tom jsem se osobně přesvědčila.“

zhubla-4

VAŘIT PŘI DIETĚ? TŘÍCHODOVĚ

I po skončení programu Anna ještě zhubla, takže rozhodně vyvrací myšlenku, že by se s běžným stravovacím režimem dostavil jo-jo efekt. „Naučila jsem se jíst daleko zdravěji, půlku lednice u nás tvoří zelenina. A moje nejoblíbenější jídlo? Krůtí s grilovanou cuketou.“ Ani když byla na dietě, nepřestávala vařit pro své děti. Paradoxně se v tom vyžívala, vymýšlela denně klidně i tříchodové menu. Stačilo jí, když si jídlo mohla užívat alespoň touto formou a těšila se z toho, jak dětem chutnalo. Právě na svých blízkých pozoruje, jak je obezita přítěží – ať už pro ni samotnou, když se nemohla zvednout ze země po hrách s dětmi, nebo u tchána, který už kvůli nadbytečným kilům sotva chodí.

„Samotné je mi jen líto, že jsem do toho nešla už třeba v pětadvaceti. Ztloustla jsem vlastně po dvacítce, do té doby jsem byla štíhlá. A návrat k nižší váze mě nakopává do nových věcí a projektů, třeba si chci zkusit střelbu nebo skočit bungee jumping. Cítím se plná energie a sebevědomá.“

Michaela Červená

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.