7 důvodů, proč pít Matcha: Čtěte a už se bez něj neobejdete!

7 důvodů, proč pít Matcha: Čtěte a už se bez něj neobejdete!

Detoxikační čaje, jako je zelený čaj Matcha, se staly senzací současnosti spolu s ingrediencemi, které slibují potlačit chuť k jídlu a pomáhají snižovat celkovou tělesnou hmotnost.

Kupříkladu hollywoodské celebrity nedají dopustit na diety obsahující detoxikační čaje, které je udržují v dobré kondici a zároveň syté; zamezuje se tím bažení po jídle nebo cukru.

Zelený čaj Matcha je pokládán za mnohem zdravější variantu než běžný zelený čaj; když pijete Matcha, požíváte celé lístky, a nejen uvařenou vodu. Matcha má svůj původ v japonské kultuře a je považován za nejkvalitnější práškový zelený čaj. Lístky se sbírají z vršků zastíněných rostlin druhu Camelliasinensis, následně se napařují, zbavují stonků a suší, než jsou rozemlety na velmi jemný práškový zelený čaj Matcha; ten je pak skladován a chráněn před světlem a kyslíkem, aby se zachovala jeho zářivá zelená barva a antioxidační vlastnosti.

7 důvodů, proč je zelený čaj MatchaTea považován za superpotravinu:

  • Dobrý zdroj katechinů, EGCG:

„Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejvíce prospěšné zdraví. Zelený čaj Matcha je dobrým zdrojem jednoho specifického katechinu zvaného epigallokatechingallát (EGCG), který je široce uznáván pro své protirakovinné vlastnosti,“ říká Petr Patočka, odborník na Matcha z MatchaTea.cz.

  • Spalování kalorií

Zelený čaj MatchaTea umí nabudit metabolismus a pomoci při spalování přebytečného tělesného tuku asi čtyřikrát rychleji, než je běžné, a to bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

  • Detoxikace těla

Proces výroby zeleného čaje Matcha z rostliny Camelliasinensis vyžaduje zakrytí lístků před slunečním světlem, čímž se v nich zvýší produkce chlorofylu. Výsledný vysoký obsah chlorofylu podle Petra Patočky nejen že dodává tomuto čaji jeho krásně jasnou zelenou barvu, ale rovněž z něj dělá silný detoxikační prostředek, který má schopnost „vypláchnout“ z těla těžké kovy a chemické toxiny.

  • Posílení imunitního systému

Katechiny nacházející se v tomto čaji působí jako antibiotika a podporují fungování imunitního systému. Jedna miska zeleného čaje Matcha poskytne dostatečné množství živin, jako jsou draslík, vitamíny A a C, železo, bílkoviny a vápník.

  • Snížení hladiny cholesterolu

„Existují studie, které ukazují, že pravidelným pitím zeleného čaje MatchaTea lze snížit hladinu LDL (špatného) cholesterolu, zatímco ve stejnou dobu je vykazována vyšší hladina HDL (dobrého) cholesterolu,“ říká odborník na Matcha Petr Patočka.

  • Navozuje pocit klidu

Přítomnost aminokyseliny L-theanin v lístcích použitých k výrobě zeleného čaje Matcha stimuluje produkci alfa vln v mozku, čímž navozuje pocity klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti.

  • Posiluje paměť a koncentraci

L-theanin produkuje hormony jako dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují paměť a podporují lepší koncentraci.

MatchaTea-tradice (28)

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.