Recept na vynikající ořechy plněné krémem

Recept na vynikající ořechy plněné krémem

Do vánoc sice zbývá ještě docela dost času, ale na pečení cukroví není nikdy brzy. Zkuste si zpříjemnit adventní čas typickým vánočním cukrovím – plněnými ořechy. Pokud jste kouzlu tohoto cukroví propadli stejně jako my, připravte si je ke kávičce v adventní neděli nebo jimi potěšte v „mikulášském balíčku“.

Ingredience:

namlete-orechy-jsou-zaklad-foto-pro-kitchenaid-cz-cat-cook

(na 70 ks ořechů)

350 g hladké mouky

150 g cukru moučka

120 g vlašských ořechů

250 g másla

Van Houten kakao (volitelné)

Formičky na ořechy

Krém:

100 g másla

100 g moučkového cukru

40 g vlašských ořechů

Van Houten kakao (volitelné)

Mouku a cukr prosejte na vál. Přisypte najemno namleté ořechy (já jsem použila svůj kuchyňský robot KitchenAid s krouhacím nástavcem MVSA a bubnem na mletí ořechů) a přidejte na plátky nakrájené máslo. Pokud chcete, aby vaše ořechy byly tmavé, přidejte dvě lžíce kvalitního kakaa. Špičkami prstů zpracujte těsto do pomyslné drobenky a poté ho spojte pomocí hrany dlaně. Vytvořte kouli a zabalte ji do dvou vrstev potravinové fólie. Takto připravené těsto by mělo odpočívat v lednici minimálně 2 hodiny, ale lepší je nechat ho přes noc.

upecene-orechy-jeste-teple-vyklepnete-z-formicek-foto-pro-kitchenaid-cz-_Troubu si předehřejte na 160 stupňů. Těsto napěchujte do formiček na ořechy. Nezapomeňte nechat prohlubeň na krém. Ořechy pečte v troubě asi 8 minut. Hotové ořechy ještě zatepla vyklepněte z formiček, nechte zchladnout a plňte krémem. Jsou ihned měkké, tudíž je nemusíte nechávat odležet.

Krém
Máslo pokojové teploty mixujte v kuchyňském robotu 7 minut jen samotné, dokud nenabude na objemu. Bude krásně nadýchané a světlé. Do másla pak přidejte cukr podle chuti a ořechy. Pokud máte světlé ořechy, hodí se tmavý krém. Přidejte tedy 4 lžíce kvalitního kakaa a promíchejte, dokud nebude krém hezky zabarvený. Krém naneste do zdobícího pytlíku s úzkou trezírovací špičkou a nastříkejte ho do ořechů. Pokud nemáte sáček, ořechy můžete promazat pomocí nože.

Recept pro kitchenaid.cz připravila bloggerka Ivana Jindřichová z blogu „Cat&Cook“, která se umístila na pátém místě v Czech Blog Awards.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.