Metody omlazení dekoltu, které opravdu fungují!

Metody omlazení dekoltu, které opravdu fungují!

Pokožka na krku a dekoltu je velmi jemná a všechny nepříznivé vlivy se na ní projevují mnohdy intenzivněji než na pleti obličeje. Nemá mnoho mazových žláz, kůže snadněji vysychá a při nedostatečné péči rychle ochabuje a řasí se. Zvláště devastující je pro tenkou pokožku dekoltu nadměrné a nekontrolované slunění. Nepravidelné pigmentace, jemné červené žilky a podélné rýhy v dekoltu jsou vedle dvojité brady a vrásčitého krku nejčastějšími projevy, které ženy na sobě pozorují s velkou nelibostí.

„Řešení nabízí poměrně široká škála zákroků – od mírných, více podpůrných přes razantnější ošetření až k chirurgickému neckliftingu. Pro větší účinnost se metody kombinují tak, aby byly podpořeny všechny vrstvy pokožky. Pokud se o pokožku v dekoltu začneme starat s předstihem, jsou zákroky jemnější a efekt vydrží mnohem déle,“ vysvětluje MUDr. Yvonne Bergerovou z BcD Clinic.

  • Laserová rejuvenace – nenáročné, ale velice účinné ošetření. Pro tyto typy zákroků se používá i označení „metoda polední pauzy“, protože je skutečně možné se hned vrátit ke všem denním aktivitám. Laserová energie zesiluje vazivová vlákna a stimuluje buňky zvané fibroblasty k produkci nového kolagenu. Zlepšuje kvalitu pokožky dekoltu i redukuje jemné cévky vzniklé po opakovaném slunění. Ošetření splňuje požadavky na jemné a trvalé udržování pružné pokožky. Aby energie pronikla do dostatečné hloubky a došlo k dlouhodobému efektu je však třeba používat opravdu kvalitní laser.
  • Hydrolifting – je vhodný pro ženy střední generace. Využívá se kyselina hyaluronová, ale v zasíťované formě, pro její zpomalené vstřebávání s výslednou dlouhodobou hydratací a současně liftingovým efektem. Oproti mezoterapii se pro aplikaci používají mikrokanyly, kterými lze gel vkládat do podkoží ve vrstvách – tzv. sendvičová technika. Touto metodou se zvýší vypnutí pokožky a současně omezí vznik modřinek.
  • Chemický peeling – je metoda známá ze starého Egypta, při které dochází k chemickému narušení povrchových vrstev pokožky. Ty se následně odloučí a na povrch se dostanou čerstvé, nové buňky. Chemický peeling je neinvazivní metoda, která odstraňuje pigmentace dekoltu vzniklé nadměrným sluněním a současně pokožku regeneruje. V praxi je výhodnější lehčí až střední peeling, při kterém jsou odloučeny pouze povrchní poškozené buňky. Nedojde tak k narušení hlubších vrstev, které by se mohly hůře hojit, protože tenká pokožka dekoltu je velmi citlivá.

Chemický peeling se provádí samostatně nebo v rámci individuálně navržené kúry v kombinaci s laserovou rejuvenací či mikrojehličkovou radiofrekvencí, “ doplňuje MUDr. Yvonne Bergerovou z BcD Clinic.

  • Ultherapie – získala v roce 2011 certifikaci jako první metoda neinvazivního liftingu k vypnutí povrchu pokožky a zpevnění podkoží pomocí frakční ultrazvukové energie. Pokožka reaguje na dodanou energii stažením ochablých kolagenních vláken a současně tvorbou nového kolagenu, díky kterému se postupně zpevní a vypne. Celkový regenerativní proces nastartuje jedno ošetření s postupným rozvojem v průběhu 2-4 měsíců.
  • Mezoterapie – velmi účinný anti-agingový zákrok, při kterém se vpravují do pokožky speciální výživné a regenerační koktejly. Ty obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin, enzymů a stopových prvků k podpoře metabolizmu pokožky a regeneraci buněk. Pokud je pokožka vysušená a chceme-li vypnout i drobné vrásky, je nejúčinnější mezoterapie s obsahem kyseliny hyaluronové, pro její schopnost vázat vodu a doplnit i hydrataci.
  • Mikrojehličková radiofrekvence – je zvláště účinná u tenké, zřasené pokožky, protože možnosti ošetření této partie jsou poměrně omezené. Metoda využívá bipolární radiofrekvence, která proniká do hlubších vrstev pokožky, ke kolagenním vláknům pomocí tenkých mikrojehliček. Tak lze kontrolovat množství a hloubku průniku energie aniž by byl výrazně narušen povrch pleti. K vypnutí pokožky a zlepšení textury pleti dochází postupně v období následujících několika týdnů. Optimálně je třeba podstoupit 3 ošetření vždy s měsíční pauzou.
  • E- Matrix – vysoce účinná sublativní radiofrekvence pro zpevnění a barevné sjednocení pleti. Radiofrekvenční energie prochází do podkoží mikroskopickými kanálky. Řízeným tepelným prohřátím dochází ke stažení kolagenu za současného zpevnění a zjemnění povrchu.
  • Biolifting – Mezolift – je mírně invazivní zákrok pomocí mezonití – vstřebatelných nitek bez zoubků, který podporuje tvorbu kolagenu, které se zavedou do svrchních vrstev pokožky. V průběhu šesti měsíců se nitě pozvolna rozpouštějí a zanechají kolagenovou kostru, která se kolem nich postupně vytvořila. Mezonitě pomáhají k vylepšení struktury ochablé, zřasené pokožky se ztrátou elasticity. Používají se v místech, kde je potřeba především její zpevnění, např. na krku a v dolních partiích dekoltu.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.