Díky lekcím jógy na Kondice.cz se mi podařilo otěhotnět!

Díky lekcím jógy na Kondice.cz se mi podařilo otěhotnět!

Dobrý den, Zuzko, chtěla jsem vás poprosit o radu. Jsem v raném stádiu těhotenství a za to vám chci moc poděkovat! Díky vašemu DVD hormonální jóga se mi po delším snažení podařilo konečně otěhotnět! Zajímalo by mě, dokdy můžu cvičit sestavu na druhou čakru, jelikož mi moc vyhovuje. Děkuji, Milada

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Moc vám děkuji za milá slova i dotaz. Těší mne, že vám jsou mé lekce na Kondice.cz tak ku prospěchu.

V těhotenství lze praktikovat lekce, které najdete zde na Kondice.cz. Pokud vám vyhovuje cvičit konkrétní lekce, není to problém, jen pozor! Nepraktikovat rotace, kde dochází k přímé masáži vnitřních orgánů, obrácené pozice jako je pluh, svíčka, opatrně se stojem na hlavě, pouze modifikovaná varianta. Určitě vynechat kapalabhati a další dechové techniky, které příliš zapojují přímý sval břišní.

Při praktikování jógy v těhotenství je důležité dbát na správné zapojení svalů okolo kloubů. V těhotenství se do těla produkuje hormon relaxin, který způsobuje uvolnění kloubů. I tady, jako u všech ostatních lekcí platí pravidlo naslouchat sám sobě a nečinit násilí sám na sobě.

Přeji hodně zdraví a děkuji moc,
Zuzka K.

Zuzana Klingrová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.