Intimní gel. Víte, jak ho správně používat?

Intimní gel. Víte, jak ho správně používat?

Intimní hygiena hraje nezastupitelnou roli u žen v každém věku. Je velmi důležitá, protože ovlivňuje mnoho oblastí a to nejen zdraví, ale i pocit tělesné pohody, až po oblast partnerskou.

Ženský organismus je dost složitý a má mnoho vlastních ochranných mechanismů. Především intimní partie jsou před škodlivými bakteriemi chráněny mikroorganismy, které jsou ve vzájemné rovnováze. Ale i tato přirozená obranyschopnost může být vlivem mnoha okolností narušena. Nemusí jít vždy o dospělé ženy, ale rovněž i o malé holčičky.

Existují faktory, které obranyschopnost snižují, je to např. v období menstruace, těhotenství a menopauza. Jsou to rovněž i antibiotika, hormonální antikoncepce, stres, strava s přemírou cukru, návštěvy bazénů a delší doba strávená ve vlhkých plavkách, ale i těsné a syntetické oblečení.

Jako prevence působí i nošení prodyšného oblečení a spodního prádla, které neškrtí a pokožka může dýchat. Citlivější ženy mohou reagovat i na silné prací prášky a při depilaci intimních partií. Na trhu jsouintimní pěny a gely, které je možno použít i k depilaci.

Nepřehánějte to

Často je diskutovaná i otázka mytí intimních partií. Je dokázáno, že příliš časté mytí mění pH a tím škodí. Důležitá je proto volba přípravků určených k intimní hygieně, která by měla být ženskému tělu přizpůsobena a respektovat jeho pH. Správná intimní hygiena tedy nespočívá v četnosti mytí, které může být i na škodu, ale ve volbě hygienických prostředků.

A jaká je rada na závěr? Na intimní partie nepoužívejte mýdla nebo sprchové gely, ale speciální prostředky pro intimní hygienu. Jedním z vhodných přípravků je Fytofontana GYNTIMA, která se vyrábí i ve variantě pro malé holčičky již od 3 let.

Fytofontana GYNTIMA dětský intimní mycí gel je velmi šetrný a zároveň bezpečný. Je speciálně vyvinut pro dívky, a to již od 3 let věku. Funguje nejen jako prevence, ale zároveň eliminuje infekce, které by se mohly v pochvě vyskytnout. Jeho složení je pro dětskou poševní mikroflóru vhodné díky přítomnosti kyseliny mléčné, která zachovává zdravé pH, dále obsahuje přírodní antiseptikum výtažek ze šalvěje a látky Bisabolol a Alantoin, které mají regenerační účinky. Tento jemný intimní mycí gel seženete v lékárnách a na internetu v balení 100 ml za doporučenou cenu 110 Kč.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.