Zuzka Klingrová odpovídá: Po józe mi hučí v hlavě!

Zuzka Klingrová odpovídá: Po józe mi hučí v hlavě!

Dobrý den, paní Zuzko, nejprve, Vám chci poděkovat za to, co děláte! Vaše práce s jógou je úžasná. Jsem na mateřské a zároveň pracuji, je to velice náročné a můj zdravotní stav šel od desíti k pěti. Věděla jsem, že musím něco změnit, jelikož mně dítko moc prostoru nedává, začala jsem doma. Jako mladší jsem dělala 15 let závodní aerobik, flexibilita u mě stále funguje dobře. Vrhla jsem se do jógy po hlavě a cítím se skvěle a vše zvládám s větším nadhledem a pohodou. Cvičím i náročné ásany, zkouším vránu, pozdrav slunci, detoxikační jógu, dechové cviky, vše jen s vámi a vašimi lekcemi na Kondice.cz! Moc za to děkuji. A teď přejdu na dotaz od začátku, co cvičím jógu, mám hučení, šumění v uších a jde to i do hlavy. Myslela jsem ze začátku, že to mám ze stojky na hlavě, ale probíhá to, i když stojku nedělám, někdy se tak stane před spánkem, ale vždy, když jógu ten den cvičím. Děkuji za odpověď, Alena N.

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Dobrý den Alenko,

moc děkuji za krásný email, udělal mi velkou radost.

Nejčastějším důvodem hučení, šumění v uších a v hlavě po cvičení je zvýšený tok krve v těle. Když člověk cvičí, srdce pumpuje intenzivněji krev do těla a to může mít za následek i to, že se dostává větší množství krve do míst, kde jí není tolik třeba.

Zvonění, pískání, hučení v uších může také souviset s infekcí nebo blokem v uších, Eustachovy trubice a okolí, zvýšený průtok krve v těchto oblastech pak zvyšuje tlak a ten způsobuje tyto zvuky.

Můžete vyzkoušet očistu nosu nosní konvičkou – Jala Netí a nebo si nechat uši zkontrolovat lékařem.

Další příčina zvuků v hlavě po jógové praxi souvisí s uvolněným tokem energie. Tento zvuk je podobný zvuku mantry OM. Když se dostaneme do stavu vnitřního klidu a nevnímáme zvuky z okolí, ale pouze v našem nitru, pak slyšíte právě tento zvuk. Souvisí to hodně s energiemi – točením čaker, proto se může zvuk – síla i tóny měnit v souvislosti s čakrou, stupněm uvolnění i duchovní zralostí. Tento zvuk lze využít k meditaci.

Děkuji za váš dotaz a přeji hodně úspěchů na jogínské cestě sebepoznání.

Zuzka

Zuzana Klingrová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.