Hubnutí do plavek začíná právě teď

Chcete do letošního léta opravdu zeštíhlet a zpevnit postavu? Pusťte se do toho včas. Ano, teď je ten nejvyšší čas. Jak na to vám poradí trenér z nejslavnějšího amerického fitness centra.

Jméno Equinox si pamatovat nemusíte, jen málokdo se do amerického fitness centra toho jména podívá. Mezi jeho klientky patří třeba Paris Hilton, Ashley Tisdale či Lindsay Lohan. Jednoduše – jde o luxusní fitness centrum s nejmodernějším zářízením a nejlepšími trenéry. A jeden z nich, Christian Swain, vám poradí, jak to udělat, abyste o letošním létě nemuseli na pláži schovávat svou postavu do XXL osušek.

Co jíst?

Je to jednoduché. Ode dneška se vyhýbejte cukru, pečivu, těstovinám, a hlavně velkým porcím. K obědu a večeři jezte proteiny (libové maso, vajíčka, luštěniny) a zeleninu s trochou zdravých tuků (oříšky, avokádo, olivový olej). Christian Swain přidává jednu příjemnou radu: „Jezte šestkrát denně. Snídani, oběd, večeři a k tomu svačiny.” Měsíc před plavkovou sezónou doporučuje omezit solení (nebudete pak vypadat natekle), ovoce a mléčné výrobky. Po celou dobu je potřeba dbát na pitný režim. Pro hydrataci těla by volil obyčenou vodu a zelený čaj.

Jak cvičit?

Christian Swain radí začít cvičit třikrát týdně s činkami a mezi to vložit jednu hodinu kardia cvičení. „Pokud uvidíte výsledky, zůstaňte u tohoto režimu a dbejte pouze na to, abyste střídali různé posilovací cviky a kardio aktivity. Když se do měsíce výsledky nedostaví, budete muset přidat jedno kardio cvičení.” A jaké doporučuje? Podle Christiana Swaina je jedno, jestli jezdíte na kole, běháte nebo chodíte. Hlavně že se hýbete, nejlépe venku. Pro vytvarované břicho pak radí dělat každý den sklapovačky. Velmi důležité je vydržet a neslevovat. Pohyb čtyři dny v týdnu podle něj stačí, tři dny už je ale málo. Výsledků se pak nedočkáte.

Kdyby měl vybrat jednu potravinu, kterou by doporučil jíst každý den, co by to bylo? „Špenát. Má vysokou výživovou hodnotu, je plný antioxidantů, bohatý na železo a vápník. Obvykle ho jím s kuřecím nebo rybím masem. Skvělý je ale i do zelených džusů.”

Čemu by se naopak obloukem vyhnul? Ovocným smoothies. Tváří se zdravě, ale podle Christiana Swaina je v nich příliš mnoho cukru.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.