Jak správně koupat vaše dítě

Jak správně koupat vaše dítě

Jako všechny kožní problémy i suchá a ekzematická pokožka vyžaduje aktivní přístup a dlouhodobou péči. Základním opatřením vždy zůstává obnova přirozené hydratace kůže, která je důležitá proto, aby se kůže dále nevysušovala a nedocházelo k jejímu dalšímu podráždění.

K vysoušení pokožky může přispívat používání nevhodných mycích přípravků při koupeli.
Proto je vhodné se vyhýbat výrobkům určeným pro dospělé a vždy se přesvědčit, že výrobek, který chcete použít, je určen pro děti se suchou nebo podrážděnou pokožkou. Každodenní koupání ovšem nemusí být zátěží, pokud zvolíte šetrné mycí přípravky, jako například přípravky značky Oilatum z řady Zklidnění a ochrana.

Jak koupat dítě se suchou pokožkou?

1.    Při koupeli je důležité myslet na ochranu přirozené kožní bariéry, která v kůži zadržuje vodu. Proto vybírejte koupelové přípravky s obezřetností. Používáte-li rádi pěnu do koupele, zvolte takový výrobek, který je vhodný i pro suchou dětskou pokožku.

2.    Voda při koupeli by neměla být příliš horká – snažte se, aby se její teplota co nejvíce blížila teplotě vzduchu v koupelně. Příliš velké teplotní rozdíly mohou stav pokožky zhoršovat.

3.    Dítě koupejte 5 – 10 minut. Delší pobyt ve vodě může kůži vysušovat.

4.    Po koupeli by měla být kůže měkká a vláčná. Dítě jemně osušte ručníkem (nikdy netřete kůži příliš silně) a poté celé tělo promažte tělovým mlékem (Vyživující tělové mléko Oilatum), které „uzamyká“ vodu v kůži. Zvýšenou pozornost věnujte oblastem suché pokožky. Zvláčňující tělové mléko nahrazujetukové látky, které jsou přirozenou součástí pokožky, a na jejím povrchu vytváří ochrannou bariéru, která zabraňuje ztrátě vody –  změkčuje a zvlhčuje kůži, a předchází tak jejímu dalšímu vysušování.

5.    Udělejte z koupání rituál – koupejte dítě vždy v pravidelnou hodinu, aby si začalo zvykat na určitý režim.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.