Zdravé a veselé! aneb Jak se dobře najíst a nepřibrat o svátcích

Zdravé a veselé! aneb Jak se dobře najíst a nepřibrat o svátcích

Pohodová atmosféra a dobré jídlo jsou ty nejdůležitější ingredience povedených Vánoc. Dumáte-li nad tím, jak v období rodinných sešlostí, oslav a Nového roku rozumně a přitom chutně a zdravě jíst, aby vás břicho nebolelo a nepřibrala jste, praktický kurz vaření s Kateřinou Halamovou je něco pro vás. Jezte chytře!

Pohled na zaplněný talíř je radostný – přináší spokojenost a pocit sytosti. A není důvod se ho vzdávat ani o Vánocích. Stačí si osvojit principy zdravého mlsání a tradiční jídla druhý den vybalancovat něčím lehčím. „Základem jsou čerstvé suroviny a zdravý selský rozum. Inspiruji se různými výživovými směry a východní medicínou. Neučím žádná dogmata,“ říká lektorka kurzu Kateřina Halamová, která staví na desetileté praxi a pozorování vlastních zkušeností.

I zarytí odpůrci zdravé výživy se budou olizovat!

IMG_5175Kurz trvá čtyři hodiny a vlastnoručně během něj vytvoříte bezlepkové marokánky, čokoládové hrudky, linecké sušenky, makové rolky, kokosové Ferrerorocher a další sladkosti bez cukru, ztužených tuků a mléčných výrobků, které vás překvapí svou sofistikovanou chutí. Jsou plné vlákniny, minerálních látek, vitaminů a enzymů, které podporují náš imunitní systém. Dovolují tělu očišťovat se a léčit. Vaši silvestrovskou party zpestří: pikantní pickles, guaramole, veganské pomazánky, raw tatarák, tempura z řasy nori nebo datlové chutney… Dozvíte se, čím si připít a jak kombinovat alkohol a jídlo. Z novoroční „opice“ vás vyprostí pořádný zeleninový vývar, který se tu naučíte. Vše společně ochutnáte a odnesete si domů.

Co vás čeká na kurzu:

IMG_5176– Vytvoříte 7 druhů vánočního cukrové bez cukru, mléka, vajec a ztužených tuků.

– Naučíte se spoustu zdravých slaných chuťovek na silvestrovskou hostinu.

– Dozvíte se, jak kombinovat jídlo a alkohol, co pomáhá na přejedení či kocovinu.

– Naučíte se, jak fermentovat zeleninu.

– Uvaříte výživný a léčivý zeleninový vývar.

Kdy: 10. 12. nebo 15. 12. od 17.00 do 21.00

Kde: Akademie léčivé výživy v Praze, Votická 1, Praha 3

Cena kurzu: 1100 Kč

Přihlaste se na email: halamova.katerina@gmail.com, či telefonicky 604 780 953, nebo přes web: http://www.akademielecivevyzivy.cz/akce-nasich-partneru/

EM6B4498uIng. Kateřina Halamová, Ph.D.

Výživě se věnuje 10 let. Čerpá z ajurvédy, tradiční čínské a tibetské medicíny, makrobiotiky a zároveň moderní dietetiky. Učí, jak si chutně a jednoduše uvařit z rostlinných surovin. Jak jídlem uzdravit sebe i svoje okolí a být při tom uvědomělým spotřebitelem.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.