Jak se rodí vánoční figurky

Jak se rodí vánoční figurky

Po generace si věšíme čokoládové figurky na stromeček a mnozí z nás si Vánoce bez této tradice neumějí představit. A kdo nyní dává přednost stromečku bez čokolády, určitě na chvíle magického zdobení s láskou vzpomíná. Ta vůně čerstvého smrčku či borovice, skleněné ozdobičky a mezi nimi spousta čokoládových bonbonů a figurek. Rozhodli jsme se navštívit místo, kde všechny ty dobroty přicházejí na svět a o zážitky se s vámi podělit.

 Čokoládové království

Usměvavá Martina Boulová nás pozvala přímo do centra dění. Jsme v kolínské továrně CHOCOLAND a. s., kde vdechují život vánočním zvonečkům, kouličkám, Ježíškům, prostě všem figurkám a bonbonům na vánoční stromeček. Paní Martina, vedoucí technolog společnosti nám vysvětluje celý proces. „Čokoláda se v tomto nerezovém tanku temperuje. Nejprve se zahřeje na 30 až 32 °C, trubkami putuje do zahřátých forem, na které na konci pásu čeká zručný pracovník. Ten vezme dvě formy, každou s jednou polovinou figurky, a rychle je spojí k sobě. Spojenou formu přicvakne na magnet speciálního zařízení, které se odborně jmenuje Avema, ale všichni mu říkají kolotoč nebo centrifuga,“ usmívá se Martina. Nám to připadalo jako chobotnice. Dozvěděli jsme se, že se jednotlivá ramena otáčí a vibrují při teplotě 18 °C tak, aby se čokoláda pravidelně rozprostřela a vytvořila požadovanou dutou figurku. Pak forma putuje do chladicího tunelu, ve kterém se figurky dochlazují za teploty 7°C.

A je to opravdová čokoláda?

V Evropské unii hořká čokoláda musí obsahovat alespoň 35 % kakaové sušiny (z toho 18% kakaového másla), mléčná čokoláda alespoň 25 % kakaové sušiny a více než 14% mléčné sušiny. Naše průvodkyně nám ukazuje etikety na obalech jejich výrobků a my se můžeme přesvědčit, že pod oválnou značkou  Chocoland k nám putuje opravdová čokoláda a ne poleva, která vykazuje jiné složení. Martina k tomu dodává: „Kvalita vstupních surovina je nesmírně důležitá a spolu s celým procesem výroby dává ročně vzniknout téměř 3,5 milionům figurek, nejen těch vánočních, ale i velikonočních. Aby se k vám dostaly všechny v pořádku, probíhá každý den senzorické hodnocení. To se sejde speciální komise, která se dívá, rozbaluje, počítá a samozřejmě ochutnává. Z továrny odchází vše naprosto v pořádku.“ Tady jsme možná trochu záviděli, ale hlavně jsme se divili, že okolo nevidíme žádné kuličky, ale celkem štíhlé lidi. Asi jen ochutnávají a nesnědí při tom celou kolekci.

To nám by se asi stát nemohlo. Shodli jsme se na tom, že se musíme smát, když po Štědrém dnu visí na stromku úhledně zamotané prázdné obaly a mnohdy jen zlaté háčky se šňůrkami. A není divu, kouzlo Vánoc je o překvapení, rozbalování, a to vše nám čokoládové kolekce nabízejí. Odjíždíme z Kolína a už se moc těšíme, až přijde ten pravý čas a my si konečně ozdobíme stromeček pestrobarevně zabalenou čokoládou. Přejeme i vám voňavé čokoládové Vánoce.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.