Říjnová Kondice: Samotná žena v poušti

Říjnová Kondice: Samotná žena v poušti

Umíte si představit, že jste na poušti, chce se vám na malou a kolem je jen písek – a samí chlapi? Taková noční můra. Pro Olgu Roučkovou je to realita. Závodí totiž na čtyřkolkách. Že netušíte, co to je? My jsme taky netušili…

U vás doma se na čtyřkolkách závodilo?

Vůbec! Dělala jsem všechny možné sporty, ale ke čtyřkolkám jsem se dostala náhodou. Když mi bylo šestnáct, chodila jsem s jedním klukem. Měli jsme rande, já jsem se pěkně oblíkla, namalovala a čekám na něj – ale on přijel na něčem zabláceným, hlučným, co mělo čtyři kola. A prý ať nasednu!

Takže jste nasedla a byla z toho láska?

Kdepak. Nechtělo se mi, ale co mi zbývalo? Za chvíli ze mě byla koule bahna…  Později jsem si to zkusila sama. A když mi řízení začalo trochu jít, zjistila jsem, že je to úžasné. Přišlo mi super, že se můžu kamkoli dostat, nejsem limitovaná silnicí, mám volnost, samozřejmě v rámci platné legislativy.

A teď na čtyřkolkách závodíte a vyhráváte. Dokonce v poušti…

Ano, svou první dálkovou pouštní rallye jsem jela letos v lednu. Začátek byl hororový. Hned první den, když jsem jela rychle po pláni, jsem zavadila o kámen a utrhla si nášlap i se stupačkou. Přeloženo: neměla jsem na čem stát. Do cíle mi zbývalo 500 kilometrů. Volám mechanikovi: Venco, mám průšvih, přijeďte se svářečkou. Řekl: To dáš. A zavěsil. Byla jsem v poušti sama, v ruce jsem držela ten nášlap a říkala si, že jsem se zbláznila…

Jak Olga zvládla hororový závod, jaké to je být jediná žena mezi závodníky a jak to vypadá, když si do pouště balí svou kosmetickou taštičku, si přečtete v rozhovoru v aktuální Kondici!

Olga Roučková (31)
– Česká závodnice na čtyřkolkách jezdí za stáj Barth Racing.
– Specializuje se na cross country závody, umisťuje se v nich na stupních vítězů.
– Jejím velkým úspěchem je celkové 1. místo v Intercontinental Rally Afrika.
– Kromě čtyřkolek má ráda také motorky,  cyklistiku, hardcore tréninky, snowboarding.
– Z kosmetiky miluje vlasové oleje od Welledy, do motoru ale používá olej MOGUL.

Ollie2

 

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.