Češi si zamilovali použité vybavení na lyže

Češi si zamilovali použité vybavení na lyže

„Kde na tak drahou výbavu berou všichni peníze?“ Ptáte se na tuto otázku pokaždé, když navštívíte sjezdovku? Jistě, nejeden fajnšmekr neváhá utratit za lyže desítky tisíc korun, ale opravdu to nejde jinak? Dejte šanci lyžařské půjčovně nebo specializovanému bazaru tak jako mnoho dalších Čechů. Budete mile překvapeni.

Kvalitní lyžejsou základem pro aktivní trávení zimní dovolené. Jejich pořízení ovšem není právě lacinou záležitostí. A lyžemi to zdaleka nekončí. Přinejmenším potřebujete ještě kvalitní lyžařské boty a v ideálním případě i helmu a hole. Pokud před zimní dovolenou vybavíte celou rodinu, rázem se ocitnete na takřka astronomické částce.Ze sumy za výbavu se vám ale panenky protáčet nemusí.

Jako národ jsme často nedůvěřiví a neradi zkoušíme něco nového. S vypůjčenou výbavou vám ovšem odpadne řada starostí jak s údržbou, tak i uskladněním. Použité lyžařské vybavení většině z vás posloužídokonce lépe než kousky, které pořídíte v běžných sportovních prodejnách. Kam tedy zamířit za kvalitní výbavou před příští lyžovačkou?

Pouzite_lyze

Půjčte si a vyzkoušejte

Specializované lyžařské půjčovny a bazary u nás nabývají poslední dobou rychle na popularitě. Našinci se už pomalu učí, že za prvotřídní vybavení není nutné utratit nekřesťanské peníze. Pokud se rozhodnete využít služeb profesionální půjčovny, jistě nebudete litovat. Vyškolený personál vám ochotně poradí s výběrem podle vašich individuálních potřeb. Prodavač se vás musízeptat, najakém terénu se chystáte jezdit, na vaše zkušenosti a konečně i lyžařské ambice. Když se nezeptá, raději se poohlédněte po jiné půjčovně, kde budou větší odborníci. Nebudete-li si jisti právě povrchem sjezdovek v cílové destinaci, sáhněte po lyžích kategorie allmountain. Ty jsou nejuniverzálnější.

Lyže z půjčovny musí být vždy oservisovanéa seřízené přímo pro vaši váhu.Během sezóny můžete navíc vyzkoušet několik modelů a užít si jízdu na těch nejmodernějších kouscích doslova za pár korun. Mimo sezónu vám lyže nebudou překážet na chodbě nebo ve sklepě. A co je vůbec nejlepší – odpadnou vám veškeré starosti s údržbou, protože vždy dostanete model kompletně oservisovaný a připravený na svah. Už jen stačí obout přezkáče a jet.

Služeb půjčovny v nemalé míře využívají i ti nejaktivnější sportovci, aby vyzkoušeli několik modelů a zjistili, který z nich jim sedne nejlépe. Pro řadu zapálených lyžařů je ale vlastní výbava otázkou hrdosti. Ani při jejím nákupu se vám ovšem nemusí protočit panenky.

8655956232_d4e8ee0395_o_d

Z bazaru, a přitom jako nové

Profesionální lyžařské bazary mají ve své nabídce často téměř nové modely. Není totiž ničím výjimečným, že někdo své nové lyže za jeden víkend otestuje v akci a zjistí, že mu zkrátka a dobře nesedí. To ale neznamená, že nepadnou vám. Vy potom takový kousek pořídíte jen s nepatrným opotřebením až o 80 % levněji. U lyží prvotřídní kvality v ceně nad 20 000,- je to už pořádná úspora.

A na co si dát při nákupu bazarového zboží pozor? Určitě se podívejte, který bazar na své zboží poskytuje záruku. Ta by měla být samozřejmostí, protože dobrý prodejce si je jistý kvalitou a stavem nabízených produktů. Jen málokdo ji ovšem poskytuje.

Zvýšenou pozornost věnujte skluznici lyží. V té nesmí být žádné rýhy. Ani drobné, a už vůbec ne hluboké. Pokud tam jsou, zvolte jiný model, protože tento není oservisovaný, a vás by to stálo dalších minimálně 600 Kč. Ošoupaná svrchní část lyže naopak ničemu nevadí. Jedná se o kosmetický neduh, který váš výkon ani bezpečnost nijak neohrozí.

Doporučujeme vám si vybrané lyže napřed vypůjčit a náležitě vyzkoušet. Ujistíte se tak, že vám jejich jízdní vlastnosti opravdu vyhovují. Dobrý bazar vám navíc cenu výpůjčky odečte od konečné ceny nákupu.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.