Burgery, BBQ a zábava na jednom místě: Jack Daniel´s presents BURGERFEST 2015

Burgery, BBQ a zábava na jednom místě: Jack Daniel´s presents BURGERFEST 2015

Vyzkoušené burgrárny, nové podniky, ověřené kombinace mletého masa a dalších ingrediencí, vegetariánské i rybí varianty burgerů, pravé americké barbeque, slavné grilovací omáčky Jack Daniel´s ale i alternativní přísady. Třeba rum nebo whiskey. To je jen zlomek všeho, co můžete najít na pražském Výstavišti v Holešovicích o víkendu 19. a 20. září. Je tady totiž čtvrtý ročník vyhlášeného Burgerfestu!

Burgery už dávno nejsou výsadou USA. Připravují se napříč celým světem s různými obměnami, každá země přidá k tradiční receptuře něco ze své kultury a vznikají tak neotřelé kombinace i jedinečné chutě.

Nejen burgery, těšte se i na BBQ, HOT DOGY nebo vietnamské Bánh mí

Prostor na letošním festivalu dostanou nejen dobré burgrárny ze všech koutů České republiky, jako je Hard Rock Cafe, Peter´s Burger Pub, nebo Bejzment, ale i alternativní podniky, které nabízí nové pohledy na americkou klasiku. Skvělým příkladem je podnik Kaiser Franz, který rozvíjí koncept streetfoodu, pouliční podoby stravování, která ale klade důraz na kvalitní lokální suroviny či Koza Róza z Berouna.

Jack Daniel´s presents Burgerfest se ale letos nezasvětil pouze burgerům. Na své si přijdou i fanoušci grilování. Tu správnou grilovací atmosféru pak na pražském Výstavišti zajistí hvězdy letošního ročníku BBQ Pit Boys na grilech Weber, legendy amatérského grilování. Tato skupinka amerických chlapíků dokáže z každého kousku masa vytvořit delikátní lahůdku. Jsou totiž mistři v grilování skoro čehokoliv. Cítíte to? Voní to guuud!

Co je dalším typickým znakem USA? Multikultura, tolerance a otevřenost novým zážitkům! I proto na letošním ročníku nenajdete jen hamburgery, ale třeba i vietnamské bagety bánh mí, mexické nektary nebo oceněná vína. A nechybí ani české pivovary. Tohle skvělé kombo pak doplní kolumbijské, kubánské, maďarské i balkánské verze burgerů a bbq. Na své si však přijdou i vegetariáni a mohou ochutnat například vegetariánský, fazolovo-špenátový burger s jogurtovo-zeleninovou rajtou.

Harleye i Jeepy, co berete?

Když jsme u oslav jídla pocházejícího z USA, nesmí chybět ani program v americkém duchu. Tím největším lákadlem je rozhodně akce „Přijď na Jack Daniel´s Burgerfest a vodjeď na Harleji!“ Stačí správně kopnout do míče amerického fotbalu, trefit branku vzdálenou 54 metrů a nový Harley je doma. Koho nebaví dvě kola, může směle vyzkoušet jízdu po čtyřech, a to rovnou v jednom z připravených Jeepů. A nezapomínáme ani na děti, pro které je připravený dětský koutek. Burgerfest také pomáhá a jako každý rok podpoří Klub nemocných cystickou fibrózou.

Výjimečný svátek skvělého jídla je tady, nepropásněte jej a přijďte o víkendu 19. a 20. září na Výstaviště, ochutnejte vymazlené burgery a zažijte skvělou grilovačku. A když budeš budeš mít kliku, tak odjedeš na Haryku!

Další informace naleznete na www.burgerfest.cz

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.