Privátní klinika: Bolí mě v levém třísle

Privátní klinika: Bolí mě v levém třísle

Asi sedm měsíců cítím bolest v levém třísle, která se zhoršuje, když sedím např. v práci na židli. Podle praktického lékaře je ta bolest od křivých zad, podle chirurga mám zvětšené uzliny a to způsobuje bolest. Ale nikdo mi nebyl schopen říct, co mám dělat, abych se bolesti zbavila. Dost mě to stresuje a navíc bolí. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji, Alena H.

MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Bolest v třísle je jistě velmi zneklidňující. Může být skutečně způsobena uskřípnutým nervem, mohou ji též způsobovat zvětšené uzliny, ale i spousta dalších příčin.

Zvetšené uzliny by byly jistě hmatné, když už ne přímo viditelné, a to byste si jistě všimla.

Je škoda, že nepíšete, kdy ještě se bolest v třísle objevuje, zda je to i při chůzi do schodů, zda je jen jednostranná, nebo zda se objevuje na obou stranách, zda je v třísle hmatná nějaká boule, která se třeba i občas ztratí…

Rozhodně to chce udělat vyšetření, aby se vyloučily – nebo potvrdily – různé možnosti vzniku bolesti.

Tedy nejen vyšetřit celé břicho a obě třísla, ale i udělat vyšetření rentgenové a laboratorní, případně neurologické, pokud by se skutečně jednalo o uskřinutý nerv.

Proto doporučuji znovu navštívit praktického lékaře, aby se provedla příslušná vyšetření.

MUDr. Irena Kudrnovská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.