Privátní klinika: Nadýchala jsem se dusíku

Privátní klinika: Nadýchala jsem se dusíku

Chtěla bych se zeptat... V roce 2007 jsem se v práci nadýchala dusíku. Když mě poté začala bolet hlava, vzala jsem si príšek, bylo mi zle, natekl mi jazyk, který i brněl a svědilo mě celé tělo. Měla jsem na sobě červené fleky a dusila jsem se. Od té doby mi dělají problémy léky. Teď mám 4. den spálovou angínu a mám brát léky. Ale bojím se, že zase budu mít problém, i když od té nehody uběhla už dlouhá doba. Prosím, co mám dělat, je to alergie na léky nebo ne. Děkuji, B.

MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Obávám se,že tento dotaz je trochu složitější. Pokud se paní v roce 2007 v práci nadýchala dusíku,určitě jí to nemohlo poškodit,protože dusík je v ovzduší kolem nás. Pokud se dobře pamatuji, ve škole nás učili, že je ho dokonce více, než kyslíku.

Reakce po léku na bolest, který si paní vzala při bolesti hlavy, je evidentně alergická. Předpokládám, že víckrát již užití tohoto léku neriskovala.

Dále píše, že má 4 dny spálovou (streptokokovou ) anginu. Diagnostikovat ji zřejmě musel lékař,a proto je s podivem,že by měla užívat lék, který je antivirotikum, striktně vázané na lékařský předpis. Pokud jí tedy lékař předepsal Zovirax, nejedná se o spálovou anginu.

Závěrem lze usoudit, že má paní alergickou reakci na lék na bolest, a tím i na všechny jemu příbuzné léky, ale již se nedá říci, na jaká další léčiva je alergická. Zcela jistě to však nemá souvislost s nadýcháním dusíku v roce 2007.

 

Přeji brzké uzdravení

MUDr. Irena Kudrnovská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.