MediYoga: Jak na stres a vyhoření

MediYoga: Jak na stres a vyhoření

Koncem dubna se konečně můžeme v Praze těšit na moji velkou inspiraci – skvělou švédskou terapeutku Elisabeth Engqvist, specialistku na léčebné účinky jógy, která zde bude mít seminář na téma Jak na stres a syndrom vyhoření. Elisabeth spolupracuje s lékaři a nemocnicemi na výzkumech účinků jógy a její zavedení nejen do zdravotnictví, ale i dalších oblastí našeho života.

KDY: 25. – 26. dubna 2015

KDE: Yogame, Národní 21, Praha 1, www.yogame.cz

Stres je nyní klasifikován jako nemoc a je odhadováno, že je příčinou 80% dnešních nemocí. Tento víkend se dozvíme více o stresu, jak nás ovlivňuje, a také jak získat zpět svou sílu, energii a pocit pohody. Pokud jste prošli syndromem vyhoření a únavy nebo se k němu blížíte, na semináři se naučíte používat jogínské nástroje, rady a tipy, jak mu čelit či předcházet. Dozvíme se, co je stres a vyhoření, co se děje v našem těle. Proč nemůžeme spát, když jsme unavení? Jak se naše stravování na stresu podílí a mnohem více. Víkendový kurz vám pomůže lépe porozumět stresu a syndromu vyhoření z medicínské a jogínské perspektivy zároveň. Kurz je určen každému, i těm, kteří jógu nikdy nedělali, stejně tak jako zkušeným jogínům či terapeutům.

Co je MediYoga?

Termín MediYoga pochází ze slova medicínská jóga, tedy druh terapeutické jógy, která pomáhá přirozenou cestou při mnoha zdravotních problémech. Byla vytvořena s cílem rozšířit povědomí a užití léčivých aspektů jógy v různých oblastech. Pracovníci MediYogy každý rok školí stovky zdravotních sester a lékařů dechové jogínské techniky, které oni pak učí své pacienty. Ve své práci kombinují starověké holistické nástroje s moderními poznatky. Péče klasické medicíny je skvěla v urgentních případech, zatímco jóga je komplexní filosofický systém, který podporuje proces léčení. Instruktoři a terapeuté vyškolení MediYogou jsou zároveň odborníci zdravotních institucí, kteří nyní používají nástroje MediYogy jako doplňující péči v jejich každodenní práci.

MediYoga se zformovala v roce 1998, kdy iniciovala partnerství s Karolinska Institutem ve Švédsku, jednou ze světových vedoucích lékařských univerzit, které obsahovalo studii, co jóga může nabídnout pacientům s chronickými bolestmi. Cílem MediYogy je začlenění jógy do každodenního života jako jeho přirozenou součástí, nejen doma, ale i ve školách, v práci a ve zdravotnictví. To jsou oblasti, kde je dnes jóga potřeba. MediYoga iniciuje různé výzkumné projekty, vyvíjí kurzy a služby, které napomáhají dnešní uspěchané moderní společnosti pracovat s jógou směrem ke kvalitnějšímu a zdravějšímu životu.

Elisabeth-Nygqvist-MediYogaElisabeth Engqvist je učitelka jógy a meditací, jógová terapeutka, členka IYAT (International Association of Yoga Therapists). Je jednou ze zakladatelů MediYoga International, vyškolila řadu terapeutů, pracovníků ve zdravotnictví a instruktorů jógy ve Švédsku, Norsku a dalších zemích v Evropě. Vychází z tradice Kundaliny jógy, vytvořila řadu vzdělávacích kurzů jak jóga může pomoci při různých zdravotních a psychických problémech. Rovněž se specializuje na oblast,  jak učit jógu pro děti a nastávající maminky. Elisabeth je známá svým smyslem pro humor a praktickým přístupem, který studentům umožní rychle aplikovat nové poznatky do každodenního života. Žije se svou rodinou ve Švédsku.

Seminář proběhne v angličtině s tlumočením do českého jazyka, pokud bude potřeba.

CENA: 3.700 Kč/ 3.200 Kč při registraci a platbě zálohy do 15. dubna 2015.

REGISTRACE: kundaliniprague@gmail.com

S SEBOU: pohodlné oblečení, případně vodu, tušku a zápisník. Podložky a deky ve studiu jsou.

MÍSTO KONÁNÍ: Studio Yogame, Národní 21, Praha 1, www.yogame.cz

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.