Co chytnete na netu

Co chytnete na netu

Na internetových seznamkách jsem strávila půl roku. Stačila jsem mít padesát rande se čtyřiceti muži a s tucty dalších ‚propovídat‘ po netu noci. Na svatbu sice nedošlo, ale bylo to nejdůležitější období v mém porozvodovém životě. Vrátilo mě zpátky do hry.

Místo samoty se mi totiž dostávalo pravidelného přísunu pozornosti. Pro ženu (po rozvodu, rozchodu nebo nedobrovolně singl) té nejlepší medicíny. Těm, co to chtějí zkusit, však radím: chce to něco jako recepis – přesné dávkování, jinak vám ta medicína zhořkne.

Pravidla internetových seznamek

Najdete tu spoustu mužů na jednom místě a všichni se chtějí s někým seznámit nebo povídat. Nechtějí se však hned ženit a mnohdy jsou i zadaní, takže pravidlo č. 1 zní: internetové randění funguje nejlíp, když ho berete jako jednu z mnoha možností jak se poznat s novými lidmi a taky jak strávit hezký večer nad sklenkou vína a klávesnicí.

Když už do toho jdete, mějte na paměti také pravidlo č. 2: berte internetové randění jako vedlejší pracovní poměr. Protože když vy nebudete přikládat polínka (nebudete pravidelně on-line, nebudete oslovovat a odpovídat), jako byste na seznamce nebyla. A svou dávku pozornosti nedostanete.

Na ulici, v metru, v kanceláři nebo ve frontě se vám hned tak nestane, že vás osloví cizí muž se slovy: „Co děláte dnes večer? Nechcete si popovídat?“ S tím souvisí pravidlo č. 3: na netu je dovoleno vše. Od kamarádství, přes flirtování až po řešení vážných politických otázek. Záleží na tom, na co máte zrovna chuť a náladu. V internetovém světě se vám kupodivu okolí rádo přizpůsobuje. A kupodivu je i mnohem sdílnější nežli v reálu.

A co víc: kudy se bude vaše konverzace ubírat, o tom rozhodujete vy sama. Vyzkoušela jsem si to v praxi mnohokrát. Na mně bylo, zdali se virtuální rande změní v reálnou osobní schůzku nebo si budeme dál psát o počasí. Budeme-li spolu flirtovat (protože se mi líbil jeho profil i fotka z dovolené) nebo si jen občas pošleme pár odkazů na dobrou muziku. Jen tak, pro radost. A to je mé, praxí osvědčené, pravidlo č. 4: Bavte se! Randění po internetu je hlavně zábava. Neberte osobně, že vám muž, kterého jste oslovila, neodpoví. Tak odpoví jiný! Že tamten pán, co včera sliboval hory doly, má dnes svůj profil zrušený? Jsou tam tisíce dalších! V tom je největší výhoda virtuálního seznamování.

Jak konverzovat

Až si profil na internetové seznamce založíte, držte se v rámci konverzace pravidla č. 5: Záleží jen na vás, kolik toho o sobě řeknete. Nedoporučuji prozrazovat své jméno (přezdívka je praktičtější), nerozhazovat po síti číslo na mobil a netajit své míry (včetně věku). Neradím mluvit o tom, co vám bývalý manžel (nebo milenec) provedl. Začněte tím, že se zaměříte na to, co děláte a čemu se věnujete vy. Já jsem sice dost mizerná kuchařka, ale zase dobře řídím, vyznám v mapách a kamarádi se se mnou nenudí. Proč si s pánem, co mě právě oslovil, nepovídat o cestování po Itálii (na svém profilu má aktuální foto z Pizzy) nebo s klukem o deset let mladším o nových hybridních vozech na trhu? Mimochodem: tenhle kluk mi pravidelně psával po celý půlrok. Bylo to milé. Rozhodně nepopisujte své emoce a pocity. Přemýšlejte o tom, co se vám na sobě upřímně líbí a toho se držte.

Lásku, nebo nic!

Když jsem si na seznamce založila profil, byla jsem sama sedm let, dva měsíce a šest dní. Přesto doporučuji: na pilu netlačte! Nechtějte ihned něčí přísliby, přísahy a fatální vyznání. Stejně by vám nejspíš lhal. Muži lžou na netu o všem. O tom, kolik měří, kolik vydělávají a klidně zapřou i manželku. To ale neznamená nic víc, než že jediný, komu můžete opravdu důvěřovat, jste vy. A to konec konců platí i v životě. A tady je mé šesté, poslední, avšak zlaté pravidlo: Lžou jiní, vy ne. Protože to byste lhala sobě. Vy musíte mít jasno, zdali na internetu hledáte lásku nebo flirt. Toho se držte. Já lásku hledala, takže jsem nejen flirtovala, ale hlavně snila. Snít je základ. Snít o muži, kterého chci, o muži, kterého potkám. Tečka. Protože on dříve nebo později přijde.

Ideální profil

Abyste ho v té záplavě osobních profilů na seznamce nepřehlédla, je třeba si ho ‚zhmotnit‘. Tak třeba: je mu čtyřicet, rozvedený, jezdí rád na Vysočinu a občas hraje tenis. Minulost vyřešená, vlastní byt a pes (není nutné). Práce, kam denně chodí, ho baví, a sex taky. Rád vaří. Všechno si to bod po bodu sepište, papír schovejte. Kdykoliv se vám bude zdát, že tápete, znovu se na seznam podívejte. To, co funguje v životě, funguje i na netu – není důležité jen to, co nechcete (lenocha, žárlivce, workoholika), ale i to, co chcete (viz váš seznam). Dřív nebo později takový přijde.

Odkudkoliv. Třeba ho potkáte na netu, třeba na procházce se psem nebo na třídním srazu po pětadvaceti letech. Tak jsem já potkala toho svého. A vděčím za to svým virtuálním přátelům na netu. Byla jsem na něj totiž díky nim připravená.

Lucie Protivanská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.