Po práci mě bolí hlava

Po práci mě bolí hlava

Každý den mě bolí hlava po návratu z práce a to zejména na temeni. Může to být příznak nějaké vážné nemoci? A jaké léky nejrychleji zaberou a jde je brát dlouhodobě?

MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Příčin bolesti může být celá řada, počínaje zablokovanou krční páteří, nastydnutím z klimatizace, přes vysoký krevní tlak, staré zranění z dětství, vrozené aneurysma, až po případný nádor, který ale nemusí být zhoubný. Může to ovšem také být psychosomatické – projev stresu, takže si upřímně odpovězte na otázku, jak se v práci cítíte, zda jste spokojená s prostředím, kolegy či nadřízenými.

Tímto způsobem se váš organismus může bránit i jiným nepříjemnostem. Bylo by zajímavé vědět, zda se bolest hlavy objevuje po práci i v jiném prostředí než doma, a tedy zda vyvolávající příčina nemůže být právě tam. Každopádně si žádné léky neordinujte sama a zajděte k lékaři. Pokud už rovnou tušíte, že příčiny jsou skutečně psychosomatické, hledejte lékaře například tady.

MUDr. Irena Kudrnovská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.