Nepouštějte si blechy domů

Nepouštějte si blechy domů

Podzim je tu a parazité se stále dobývají do kožichů našich domácích mazlíčků. Jsou tací, kteří si totiž nedají pokoj ani na podzim, ani v zimě. Blecha je jedním z nich.

Psi a kočky jsou neodmyslitelní členové stovek a tisíců domácností a s čím dál větší oblibou zaujímají své místo třeba na naší nové pohovce. Spolu s nimi mohou však naši pohovku, a nejen ji, začít okupovat např. i nepříjemné blechy, které jsou jedním z vnějších parazitů, kteří celoročně ohrožují pohodlí a především zdraví našich domácích mazlíčků. Pokud blecha dobyla kožich psa nebo kočky, dobyla i vaši domácnost, postel, polštář, dokonce možná i vaši šatní skříň. Mimo jiné je blecha i mezihostitelem tasemnice psí, která je nebezpečným vnitřním parazitem, jenž se pokouší o zdraví psů a koček.

Jak ochránit psa a kočku a předejít nevítaným návštěvníkům v našich interiérech? Řešením pro vašeho psa jsou např. pipety s repelentním účinkem, které jej ochrání před blechami, klíšťaty, komáry, všenkami i bodavými mouchami. Repelentní účinek dokáže odpudit např. klíště ještě dříve, než se stihne přisát. Tímtéž účinkem disponuje i antiparazitární obojek, který před klíšťaty a blechami ochrání vašeho psa i kočku až po dobu 8 měsíců. Nedopusťte, aby blechy kazily vaši rodinnou pohodu. Aby bylo zdraví psa a kočky učiněno za dost, nezapomeňte je také pravidelně alespoň jednou za 3 měsíce odčervovat prostřednictvím odčervovacích tablet a suspenzí.

Více informací se dozvíte na www.casnaodcerveni.cz a www.zdravymazlicek.cz.

Ctenocephalides felis4x o blechách v číslech

1 blecha naklade denně až 50 vajíček.

10 blech naklade za měsíc až 15 000 vajíček.

Kukla blechy může v domácnosti přežívat až 100 dní.

Blechy, které vidíme, představují pouhých 5% populace, 95% jejich populace tvoří téměř neviditelná vajíčka a kukly, které se nacházejí všude v okolí zvířete ve vaší domácnosti (pelíšky, postel, koberce, atd.).

 

3x o nebezpečí blech

Bleší slina je jedním z nejčastějších alergenů psa.

Zablešená kočka může být zdrojem infekce „nemoci z kočičího škrábnutí“.

Blecha je mezihostitelem tasemnice, která parazituje v trávicím traktuzvířete.

2x rada, jak se blech zbavit

Na zvíře aplikujte antiparazitikum, přípravky ochrání nejen před blechami, ale i před klíšťaty.

Odblešte celý byt – důkladným úklidem za použití antiparazitárního spreje.

1x doživotní pravidlo

Pravidelně a nepřetržitě chraňte kočku a psa před blechami. Přerušení preventivní ochrany povede k opětovnému nastěhování blech do vaší domácnosti.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.