Můžu jíst ovoce, když jsem na dietě?

Můžu jíst ovoce, když jsem na dietě?

Mám 102 kg a nyní držím dietu, vyhovuje mi a funguje. Přes den jím častěji a menší porce, od 17 hodin už jím jen ovoce a zeleninu. O zelenině vím, že je vhodná, ale co ovoce? Dělám dobře, když jím kokos, mandarinky, pomeranče nebo pomelo?

Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Zelenina je skutečně v pořádku, nejlépe uděláte, když ji budete doplňovat bílkovinou – vajíčkem, masem, rybou. Večer byste se ale měla vyhnout sladkému ovoci a také zelenině, která obsahují hodně sacharidů. Sem patří například mrkev, kukuřice, žlutá paprika, z ovoce banán. Pokud není potřebný výdej, tedy že už se večer moc nehýbete, může si tělo nespotřebovanou energii ukládat.

Vámi uvedené druhy ovoce jsou v pořádku – jsou to spíše citrusy, které tolik nevadí. Nicméně ani příliš nezasytí, takže jíte-li je samostatně, je to na plnohodnotnou večeři málo, navíc to svádí ke snězení příliš velkého množství, a sním tedy i cukru.

Eva Beníšková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.