Padání vlasů po padesátce: Co s tím?

Padání vlasů po padesátce: Co s tím?

Velmi mě trápí řídnutí vlasů, zejména vpředu na temeni. Mám pocit, že mi ani nerostou nové. Vždy jsem se ke svým vlasům chovala šetrně, používám kvalitní kosmetiku a téměř žádné stylingové přípravky. Jaké pro mě existuje řešení? Je mi 58 let, jsem štíhlá, 160 cm vysoká, bez zdravotních potíží.

MUDr. Yvonne Bergerová

Estetická dermatoložka. Pracuje na klinice BcD Clinic v Praze, je držitelkou certifikátů pro práci s lasery a botulotoxinem. Je členkou několika odborných společností.

Pokud nemáte žádné zdravotní obtíže a vlasy řídnou na temeni, jedná se s největší pravděpodobností o vypadávání vlasů hormonálně ovlivněné. Tyto problémy mohou nastat v rámci menopauzy, kdy dochází k vypadávání vlasů hlavně v přední partii a na temeni.

„Pro jistotu bych ještě nechala vyšetřit štítnou žlázu,“ říká dermatoložka Yvonne Bergerová. Doporučujeme také návštěvu dermatologa specializovaného na vlasy. Odborníky najdete například v Centru zdravé vlasy, které funguje v rámci pražské Vinohradské nemocnice. Také si pořiďte vlasovou kosmetiku obohacující kořínky, dále vlasové vody s obsahem minoxidilu, aminexilu, vitaminů ke zvýšení prokrvení a vyživení cibulek, a to buď k dennímu užívání, nebo jako intenzivní kúru. Dobrou zkušenost máme se značkami Ducray, Vichy, Nutricap nebo La Roche-Posay. Vlasy již zřejmě nezhoustnou, ale mohlo by dojít k zastavení jejich vypadávání.

MUDr. Yvonne Bergerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.