Mastí se mi pleť i vlasy! Co s tím?

Mastí se mi pleť i vlasy! Co s tím?

Je mi 19 let a zatím neužívám žádnou antikoncepci. Mám problém s mastící se pletí, na které se tvoří i pupínky, vlasy se mi též hodně mastí. Nevím, co s tím dělat, občas používám Eclaran 5. Nevím ale, jestli dělám dobře, bojím se, aby to nebyly nějaké kortikoidy. Děkuji moc za radu, Lucka

MUDr. Yvonne Bergerová

Estetická dermatoložka. Pracuje na klinice BcD Clinic v Praze, je držitelkou certifikátů pro práci s lasery a botulotoxinem. Je členkou několika odborných společností.

Mastná pleť souvisí s vyšší produkcí mazu, která je dána, jak geneticky, tak hormonálně. Problémy může uklidnit nebo zmírnit jednak antikoncepce, pakliže ji nemůžete nebo nechcete užívat, je vhodné ošetření laserem, které snižuje aktivitu mazových žláz a potlačuje bakterie.

Co se týče místního ošetření, doporučuji pravidelně čistění pleťovou vodu s mírným obsahem alkoholu, lokální antibiotika nebo kyselinu azelaovou na den. Eclaran – benzoylperoxid je účinná látka, na noc je velmi vhodný, opatrně v létě, nevystavujte pleť ošetřenou tímto krémem slunci.

MUDr. Yvonne Bergerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.