Proč mi padají vlasy?

Proč mi padají vlasy?

Po nasazení antikoncepčních léků mi začaly padat vlasy. Lékař mi postupně předepsal několik druhů prášků, poslední byla antikoncepce Mirelle. Kvůli problému s vlasy jsem se rozhodla hormonální antikoncepci vysadit. Může se stát, že se problémy s padáním ještě zhorší? Prosím o radu, co vše je možné udělat.

MUDr. Alexandr Barták

Gynekolog a porodník. Věnuje se léčbě neplodnosti a porodnictví. Provozuje soukromou gynekologickou ordinaci v Praze - Vysočanech, publikuje v odborných i lifestylových časopisech.

Po nasazení antikoncepčních léků obvykle vlasy padat přestanou a lépe rostou, po vysazení trochu padají. Jestli začaly padat po nasazení, měl bych spíš dojem, že vlasové problémy s antikoncepcí nesouvisí a časová shoda je čistě náhodná.

Kdyby šlo skutečně o souvislost mezi antikoncepcí a vlasy, zkusil bych nasadit antikoncepci s vyšší dávkou estrogenu. Například Diane-35, Vreya, Minerva. Naopak Mirelle je z tohoto hlediska zcela nevhodná.

Pokud ani jeden z těchto přípravků nepomůže, zkuste se obrátit na dermatologa.

MUDr. Alexandr Barták

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.