Jak se probrat pomocí jógy?

Jak se probrat pomocí jógy?

Cvičení se Zuzkou Klingrovou je skvělé, jen bych potřebovala poradit, jak ráno získat co nejrychleji energii. Do práce vstávám už ve čtyři hodiny. Nejspíš pozdrav slunce, ale kolikrát, aby to mělo účinek?

Zuzana Klingrová

Kondiční trenérka. Vyučuje jógu ve studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou. Dále je programovou ředitelkou Resortu Svatá Kateřina, kde rovněž vede lekce jógy.

Moc děkuji za váš dotaz. Ano, pozdrav slunci pomáhá probouzet váš vnitřní oheň – agni, fyzickou sílu, pomáhá rozproudit krev, vodu, lymfu i pránu a stimuluje činnost vnitřních orgánů.

Před tím, než začnete cvičit, jemným protahováním (úklony, rotace, předklony – leh na zádech, sed nebo vkleče na všech čtyřech) probuďte vaše tělo a připravte na pozdrav slunci. Po praktikování surya namaskara zařaďte krátkou relaxaci v pozici mrtvoly a pak doporučuji dechová cvičeni – pranajama, která fungují fantasticky (pozor, když je zařadíte večer, tak můžete mít problém usnout).

KAPÁLABHÁTÍ – stimulace činnosti mozku, Bhastrika – stimuluje trávení, metabolismus a vnitřní oheň. Existuji i další techniky, například surya krija z kundalini jógy a další pokročilé techniky. Vyzkoušejte pozdrav slunci 6 – 8x, pak dechová cvičeni.

Přeji spoustu úžasných zážitku při vaši jógové praxi.
Namaste, Zuzka

Videa se Zuzkou Klingrovou najdete ZDE.

Zuzana Klingrová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.