Už nikdy nebudu vypadat normálně

Už nikdy nebudu vypadat normálně

Je mi 57 a mám letitý problém s pletí na obličeji. Jako dítě jsem trpěla atopickým ekzémem, v devatenácti letech jsem pracovala v kreslírně a měla jsem nemoc z povolání - alergickou reakci na barvy. Před 20 lety jsem se rozvedla a udělal se mi opar na tváři. Nikdy před tím jsem ho neměla. Opary mi od té doby "cestují" po obličeji při každém stresu. Pěknou pleť jsem neměla nikdy a masti a léky od lékařů mi nepomohly, brala jsem i dlouhodobě antibiotika. Někdy si myslím, že už nikdy nebudu vypadat normálně.

MUDr. Yvonne Bergerová

Estetická dermatoložka. Pracuje na klinice BcD Clinic v Praze, je držitelkou certifikátů pro práci s lasery a botulotoxinem. Je členkou několika odborných společností.

Pokud se opary velmi často vracejí a hojí se dlouho, je vhodné zahájit léčbu antivirotiky, které virus nemusí zcela zničit, ale omezí jeho aktivitu, takže intervaly mezi jednotlivými projevy se prodlužují.  Také je možné léčbu provádět dlouhodobě se sníženými dávkami antivirotik, třeba i rok.

Zřejmě budete mít i sníženou imunitu, takže bude třeba se zaměřit rovněž na její podporu.

V tomto případě je nutné navštívit dermatologa, který by vám léky předepsal jak na opary, tak na imunitu, nebo by začal spolupracovat s imunologem.

MUDr. Yvonne Bergerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. sally | 08. 12. 2013 v 21:26

    Můžu za sebe na opary doporučit náplasti Cosmos. Opar pěkně zakryjí a zahojí se mnohem rychleji než bez léčení (nebo když se používá třeba pasta nebo tea tree. Navíc pod náplastí opar mnohem méně bolí.