Podpořte zdraví své dělohy a vraťte do života ženskost!

Ačkoliv současné ženy zažívají krásné časy, ve kterých mohou dosáhnout čehokoliv, stále více řeší řadu gynekologických problémů. Naučte se několik jednoduchých pravidel k ozdravení pánve a dělohy a využijte potenciál svého ženství.

Dříve měly ženy ve společnosti významné místo, byly stvořeními plodnosti a lásky, pokračovatelkami rodů, měly obrovský podíl na změnách, kterými lidstvo procházelo. Znaly dobře své tělo a cykličnost přírody – lunární i menstruační cyklus. Známá Věstonická venuše byla symbolem uctívajícím plodnost, ženské tělo a jeho zdroj síly a inspirace – tedy pánev a dělohu.    

Děloha jako zdroj ženské síly  

Rozumí-li žena svému tělu a naslouchá-li jeho potřebám, může si užívat více síly, klidu a harmonie, jelikož přesně cítí a ví, jaké jsou její potřeby a touhy. A ty si zároveň umí plnit. V dnešní době již mnoho žen začíná chápat svůj menstruační cyklus. Učí se pracovat se svou energií a časem a respektovat své nálady, schopnosti i neschopnosti v dané fázi, ve které se právě nachází. Rozvíjí tak sebelásku a sebeúctu.

Stává se mnohem vyrovnanější, radostnější, jemnější, více inspirující a láskyplnou, a tím kolem sebe vytváří přitažlivé prostředí ve všech oblastech svého života – pracovní, partnerské a rodinné. Žena, která přijme své ženství a plně si jej užívá, se stává onou pověstnou inspirací pro muže. Pokud vám to zní jako pohádka, vězte, že právě tato odvěká moudrost skutečně funguje.

„V mé lektorské praxi často potkávám ženy, které se již naučily oblast pánve cítit (například tancem, meditací, zpěvem) a jsou si vědomy svých ženských kvalit. Mění své životní preference, uvědomují si své skutečné potřeby, které např. jejich současný partnerský vztah nebo práce nenaplňují. Jasněji si tak uvědomují, po čem touží, a snadněji směřují ke skutečnému naplnění,‟ říká autorka konceptu Loona dance Lucie Kupcová.

Když děloha volá o pomoc!

Dnešní žena je často ve velkém napětí a tělo (tedy i děloha) přestává správně plnit své funkce. Nejčastějším důsledkem tohoto napětí bývají potíže související s projevem ženství, jako je plodnost, necitelnost k ovulaci, negativní vztah k menstruaci apod.
Ve stresované „děloze‟ dochází k hormonální nerovnováze a celá oblast se stáhne. Častým (a jasným) projevem pak je i neuspokojivý sexuálnímu prožitek. Pokud je celá pánevní oblast napjatá a neohebná, dochází k nedostatečnému prokrvování a okysličování vaječníků, které pak nemají dostatek energie na produkci nových vajíček. Tak může i u zdravých žen hůře docházet k přirozenému oplodnění.
Východní nauka tao dělohu nazývá emocionální houbou, která do sebe absorbuje všechny negativní emocionální zážitky, což po delší době může způsobit různé gynekologické potíže.

Loona dance a tipy na uvolnění dělohy

Asi nejsnadnější a nejrychlejší technikou je vědomé dýchání. Stačí si najít 5 minut pro sebe v soukromí. Posaďte se tak, abyste cítily své „perineum‟ (neboli hráz – oblast mezi pochvou a řitním otvorem), položte své ruce na dělohu a směřujte pozornost do tohoto místa. Nadechujte se a vydechujte do dlaní tak, aby se vám mírně zvedal podbřišek. Tato jednoduchá dechová a vizualizační technika velmi pomáhá, ačkoliv se to může zdát jakkoliv banální. Pomůže s koncentrací, zklidní vás a nechá odejít nepotřebné myšlenky. Z tohoto klidného bodu lze pak s nadhledem řešit mnohem lépe a rychleji jakékoliv problémy.
V domácím prostředí můžete přidat i zvuk a pohupování pánve směrem dopředu a dozadu. S nádechem se přitiskněte perineem k podložce a při podsazení pánve vydechněte se zvukem tak, abyste měly široce otevřená ústa do samohlásky „á‟. Pozor, tato samohláska otevírá vaginu, a proto se nedoporučuje těhotným ženám.

Pokud máte rády tanec, můžete si doma pustit dynamičtější hudbu a tančit s důrazem na pánev. Například: postavte se rovně s nohama od sebe zhruba na šíři svých boků, mírně pokrčte kolena, podsaďte pánev a třeste, klepejte či houpejte pánví v rytmu hudby. Důležitá je přitom opět koncentrace na dělohu. Tato technika je zvlášť učinná při uvolňování vzteku nebo pocitu letargie.

Další tipy na práci s pánví vám poradí přímo Lucie Kupcová na stránkách Loona dance.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.