Nejlepší zbraně proti pocení

Už nikdy žádné pálení, svědění ani propocené podpaží. Víme, který přípravek sedne právě vám. Hlídejte si obsah alkoholu a hlinitých solí a vyzkoušejte minerály. Udrží vás svěží na dlouho.

Extra silný: Se solemi hliníku

Pokud se potíte opravdu hodně, kupujte přípravky proti pocení v lékárně. Tam totiž mají ty nejúčinnější. „Klientům doporučuju přípravky s obsahem solí hliníku. Vyzkoušený je třeba Driclor,  Eucerin  nebo Excipial deo forte,“ říká korektivní dermatoložka Lenka Faltová z pražské kliniky Laser Plastic.  Nanáší se většinou před spaním  a postupně snižují pocení během  dne. Pokud by nepomohly, dá se nadměrné pocení vyřešit pomocí botulotoxinu. Ceny začínají na deseti tisících.

Pro uspěchané: S minerály

Jestli vás štve, jak dlouho váš deodorant nebo antiperspirant schne, pořiďte  si minerální. Rychle se vstřebá a má výborné  absorbční schopnosti, takže vás rychle zbaví vlhkosti  a s ní i nepříjemného pachu. Minerály jsou navíc přírodní látky, které pokožka většinou bez problémů snáší. Tenhle typ přípravků už obvykle  neobsahuje alkohol  ani aluminiuové soli.

Pro citlivky: Bez aluminiových solí a alkoholu

Citlivá pleť na antiperspirant nebo deodorant často reaguje svěděním, zarudnutím, pálením, nebo dokonce vyrážkou. „Riziko  nepříjemných reakcí sníží přípravky bez alkoholu  a aluminiových  solí,“ doporučuje korektivní dermatoložka Faltová. Vyhněte  se také parabenům. Ideální  jsou pro vás naopak  fyziologické prostředky proti pocení,  které respektují přirozenou rovnováhu pokožky.

Po holení: Zklidňující a bez alkoholu

„Pamatujte, že bezprostředně po depilaci je pokožka  v podpaží  vždy podrážděná a  velmi citlivá,“  upozorňuje lékařka.  Jestli se holíte často, používejte jen takové deodoranty a antiperspiranty, u nichž výrobce  výslovně  uvádí, že se dají použít i po holení. Vyhněte  se přípravkům s obsahem alkoholu, který pokožku  dráždí a vysušuje, a zaměřte se na ty, které obsahují  látky, jako je termální  voda nebo aloe vera. Depilovanou pokožku  spolehlivě zklidní.

Přírodní: Z kamence

Nenajdete v něm ani stopu po chemii, takže se hodí i na hodně citlivou  pleť. Nanáší se na vlhkou pokožku  a vytváří na ní tenký film, který zabraňuje množení bakterií  a tím i vzniku zápachu. Výhodou je, že se dá použít na podpaží i plosky nohou,  nevýhodou, že funguje jen jako deodorant. Samotnému pocení tedy nezabrání, řeší jen zápach.

Kulička, sprej nebo stick?

„Účinkují stejně, ne každému ale vyhovuje všechno. Sticky jsou obecně jemnější než spreje, protože spousta sprejů obsahuje alkohol, který může pokožku dráždit,“ upozorňuje korektivní dermatoložka Faltová. Nejlíp ze všeho podle ní pokožka snáší antiperspiranty a deodoranty v kuličce. Pokud máte citlivou pleť, určitě vsaďte právě na ně.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.