Jak neztloustnout v manželství ani v přátelství

Má-li žena postavu jako přesýpací hodiny, není ani v manželství až tak důležité, kolik váží. Nejdůležitější je neztloustnout příliš v pase. Český manžel si u své ženy všimne, že přibrala, zhruba po deseti kilech navíc.

S každý rokem menší a barevnější porce

Jak se zpomaluje váš metabolismus, ubírejte na velikosti porcí a naopak přidávejte na barvách. Čím barevnější jídlo, tím lépe, protože pak jíte hodně ovoce a zeleniny.

Večeři podávejte při svíčkách

Osvětlení v kuchyni ovlivňuje chuť k jídlu. Pokud máte v místnosti silné žárovky, pravděpodobně toho i víc sníte.

Naučte se společně snídat

Mnohé studie už jasně prokázaly, že kdo nesnídá, snáze přibírá. Společná snídaně naopak prospívá nejen tělu, ale i duši.

Zásadně nejezte u televize

Je jedno, zdali sledujete dokument o pavoucích, televizní noviny nebo kriminálku. U obrazovky všichni spořádáme v průměru o třetinu jídla víc, než bychom snědli u jídelního stolu.

Pravidelně se važte

Bez osobní váhy máme tendenci nemyslet na to, že kila jdou s věkem automaticky nahoru. Važte se pravidelně a řiďte se jednoduchým pravidlem: Kolem čtyřicítky byste měla mít maximálně o deset kilo víc, než když jste maturovala.

Pozor na váhu kamarádek

Pokud kamarádka přibrala, jste ohrožena i vy. Vědci zjistili, že kamarádský vztah k člověku s nadváhou znamená zvýšení rizika, že ztloustnete sama, téměř o 60 procent. Dokonce už je spočítáno, kolik kilo navrch vám hrozí. V průběhu dvou až čtyř let s největší pravděpodobností přiberete až dvě a půl kila.

Funguje to však i naopak. Pokud si hubnutí jako novoroční předsevzetí vytkne parta kamarádek nebo kamarádů, mají všichni mnohem větší šanci na úspěch, než v případě, že bude hubnout každý sám.

Lucie Protivanská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.