Cvičení a správná strava – přesto jdou kila nahoru

Loni jsem ohledně stravování navštívila odborníka a zhubla jsem z 80 kg na 73 kg. Cítila jsem se výborně, byla jsem spokojená. Pak jsem ale byla nemocná a trochu přibrala. Když jsem teď najela zpátky na režim a cvičení, spíše přibírám. Jak to? Většinou cvičím večer 4-5x týdně (navečeřím se a zhruba za hodinu a půl jdu cvičit). Střídám aerobik, pilates a 1x týdně nordic walking. Po cvičení už nic nejím. Měřím 170 cm, vážím 76, kg je mi 31 let, léky neužívám. Jsem objednaná k lékařce na preventivní prohlídku - měla bych jí o svém přibírání říct? Může to souviset s nějakou nemocí?

Eva Beníšková

Výživová poradkyně a fitness trenérka. Poskytuje také výživové poradenství pro diabetiky a celiaky, ze sportu se věnuje zejména ZUMBĚ. Více informací najdete na www.beniskova.cz.

Bohužel je velmi těžké posoudit, jaký plán vám odborník sestavil. Nicméně jedna věc je zřejmá, že od první spolupráce s odborníkem jste již váhu zredukovala a výchozí hodnoty nemusí být přesné. Požadavky na energetický příjem se mění, nejen v závislosti na redukci či udržení váhy, ale také v závislosti na pohybové aktivitě a její četnosti a v neposlední řadě na základě aktuálních tělesných parametrů.

Určitě na preventivní prohlídce můžete vaše obavy zmínit, z krevních testů se dá vyloučit eventuelně možnost poruchy funkce štítné žlázy, dále pak krevní cukr, cholesterol. Případně doporučuji opět navštívit vašeho odborníka, aby znovu posoudil, zda redukční program i nadále odpovídá požadavkům.

Eva Beníšková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.