Testovali jsme vanilkovou zmrzlinu

Ve zmrzlinárně 2AD pana Hrivňáka jsme ochutnali domácí vanilkovou zmrzlinu a spolu s ním ji srovnali s tím nejlepším, co se dá sehnat v českých obchodech.

VANILLA, HÄAGEN-DASZ 162 Kč – 9/10

Co obsahuje: smetana, odtučněné mléko, vaječné žloutky, cukr, přírodní vanilkové aroma
Názor odborníka:
Chuťově  vítěz testu. Má krásnou  barvu a příjemnou vyváženou smetanovou chuť. Škoda jen, že vanilku zastupuje  pouze aroma.
Jak chutná redakci:
Nejvíc se blíží chuti domácí vanilkové zmrzliny.  Nadchla  nás její jemná chuť a smetanová konzistence.

Tip Kondice: COOKIE DOUGH – VANILKOVÁ S KOUSKY ČOKOLÁDY A SUŠENKOVÝM TĚSTEM, BEN & JERRY 165Kč – 8/10

Co obsahuje: smetana (27 %), voda, zahuštěné odtučněné mléko, cukr, pšeničná mouka, přírodní cukr, pastetizovaný vaječný žloutek, máslo, přírodní vanilkové aroma, rostlinný olej, pasterizovaná vejce, kakaová hmota…
Názor odborníka: Je akorát sladká, i když chuť vanilky trochu potlačují  čokoládové kousky. Zklamalo  mě, že obsahuje  rostlinné tuky a že za chutí vanilky stojí jen aroma.
Jak chutná redakci: V redakci zmizela ze všech nejrychleji. Shodli jsme se, že hlavně kvůli sušenkovým kouskům.

SMETANOVÁ ZMRZLINA VANILKOVÁ, TESCO FINEST 86Kč – 8/10

Co obsahuje: pitná voda, smetana (34 %), cukr, sušené mléko odtučněné, sušený žloutek, přírodní vanilkové aroma, mletý vanilkový lusk (0,1 %)
Názor odborníka: Má krásnou  barvu a jsou v ní zrníčka z namletého vanilkového lusku. Oceňuju výbornou  konzistenci. Škoda ale, že je v ní ze všeho nejvíc vody.
Jak chutná redakci: Výborná  chuť za dobrou cenu. Počítejte  ale s tím, že jsou ze zmrzliny  poměrně  dost cítit žloutky.

NOBLISSIMA, LIDL 50Kč – 6/10

Co obsahuje: smetana (42 %), odstředěné mléko, cukr, pitná voda, glukózo-fruktózový sirup, syrovátka, emulgátor, mono- a diglyceridy mastných kyselin, bramborový a tapiokový škrob…
Názor odborníka: Není moc sladká, což je dobře. Navíc obsahuje velké množství smetany  a namleté vanilkové  lusky. Barvu ale získala pomocí barviva a bramborový škrob asi posloužil k zahuštění.
Jak chutná redakci: Většina redakce ocenila hodně poctivou  a akorát sladkou chuť. Někteří si ale stěžovali,  že jim zmrzlina  chutná příliš tučně.

KOPEČKOVÁ ZMRZLINA VANILKOVÁ, PINKO 105Kč – 6/10

Co obsahuje: tekuté mléko polotučné, cukr, máslo (9 %), glukózový sirup, voda, sušené odstředěné mléko, sušená syrovátka, emulgátor, stabilizátory, vanilkové aroma…
Názor odborníka: Má vcelku příjemnou chuť, ale místo smetany  je v ní máslo a chuť vanilky opět zastupuje  jen aroma. Nechápu,  proč je pruhovaná.
Jak chutná redakci: Není přeslazená, což většině redakce vyhovovalo. Stejně jako profesionál jsme se ale pozastavili nad jejím bílo-žlutým žíháním.  Působí nepřirozeně.

VANILLE, GLOBUS 73Kč – 4/10

Co obsahuje: odstředěné mléko, zahuštěné máslo, cukr, syrovátkový výrobek, glukóza, dextróza, emulgátor, mono- a diglyceridy mastných kyselin, stabilizátory, aroma…
Názor odborníka: Není v ní smetana.  Na druhou stranu oceňuju, že obsahuje  namleté vanilkové  lusky.
Jak chutná redakci: Části redakce se zdála dost sladká. Taky se nám nelíbila její konzistence, chyběla jí hutnost,  takže jsme se cítili trochu ošizeni.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.