Posilte pánevní dno a bojujte s inkontinencí – využijte Kegel 8!

Poslední průzkumy ukázaly, že se problematika stresové inkontinence zdaleka netýká jen starší generace žen. Čím dál častěji navštěvují ordinace mladší a mladší ženy. Podle studie EPINCONT z roku 2000, která hodnotila vzorek téměř 28.000 žen, se tato problematika týká 25-30% žen ve věkové skupině 20+.

Dr. Ingrid Palaščáková-Špringrová, Ph.D. z rehabilitačního centra REHASPRING, která se prevencí a léčbou stresové inkontinence zabývá, dále dodává: „Rychlost zlepšení závisí na stupni a přístupu jedince k problému  inkontinence. Klientky jsou často samy překvapené, že efekt funkčně – kondičního tréninku svalů pánevního dna je účinný a rychlý. V případě stresové poporodní inkontinence se efekt terapie projeví už po 3 týdnech.

Pánevní dno je složeno ze třech vrstev svalů a z vazivové tkáně. Svaly pánevního dna, se upínají ke kostem pánve a vytvářejí oporu pro orgány v ní uložené. Jsou to svaly uložené hluboko v pánvi, a proto je někdy obtížné vnímat jejich aktivitu a relaxaci. Svaly, které chceme v rámci inkontinence posilovat, jsou svaly, které leží v nejhlubší vrstvě svalů pánevního dna. Ty tvoří oporu pro orgány malé pánve a také zvedají hrdlo močového měchýře. Jejich snížený tonus a netrénovanost je jednou z příčin stresové inkontinence.

Prokázané řešení je velmi jednoduché

Ochablé svaly pánevního dna trápí ženy od nepaměti. Jedním z gynekologů, který ve své praxi zaznamenal mnoho pacientek s problémy stresové inkontinence a s tím i ochablých svalů pánevního dna, byl americký gynekolog Arnold Kegel.

Psal se rok 1948. A protože to byl pokrokový lékař, vyvinul pro své klientky speciální cviky, které se zaměřují na procvičování a zpevnění svalů v oblasti malé pánve. Po něm také byly tyto cviky pojmenovány a dosud se používají. Čas ukázal, jak byl tento lékař na svou dobu pokrokový. Na jeho práci navázali současní odborníci a vyvinuli speciální pomůcku, která ženám s tímto trápením pomůže. Představujeme Vám diskrétního pomocníka, díky němuž se zbavíte nepříjemné inkontinence a sladkou odměnou Vám bude lepší prožitek ze sexuálního života. A to přece není špatné?

Pomůcka Kegel 8 vrátí spolehlivě a diskrétně všem ženám důvěru v sebe samu. Je vyrobena ze zdravotně nezávadného silikonu, který je nejen příjemný na dotek, ale také se jednoduše udržuje. Sada Kegel 8 obsahuje tři tonizéry elipsovitého tvaru, která se od sebe liší nejen velikostí, ale i hmotností (velký, světle růžový váží 24g, střední, růžový má 37g a nejmenší, fialový váží 48g).

Odborníci doporučují začít cvičení s nejlehčím tonizérem a postupně přidávat až po nejtěžší. Princip cvičení spočívá v kontrakcích svalů pánevního dna (vtáhněte a zvedejte svaly pánevního dna směrem dovnitř a nahoru. Kontrakce svalů pánevního dna obepíná a uzavírá vagínu). Cviky se doporučují provádět nejprve vleže a poté přejít do druhé fáze cvičení ve stoje. Díky indikátoru na konci tonizéru každá žena jednoduše pozná, je-li cvičení účinné a jestli opravdu zapojuje ty správné svaly. Sadu Kegel 8 diskrétně zakoupíte za 1.190,-Kč na e-shopu www.pomucky-inkontinence.cz.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.