Tipy na týden: Půlmaratón s Jitkou, jóga nebo chůze s kočárkem na čas!

Tenhle víkend máte na výběr. Pokud máte malého potomka, můžete vyrazit na kočárkové závody, s většími dětmi nebo sami se můžete vydat na pochod do pivovaru nebo na koncert v historickém centru. Hlavně aby dorazilo jaro!!!

Přivítejte jaro jógou

Kdy a kde: 5. až 7. dubna v Ostravě
Zima se ne a ne vzdát. Pokud se chcete hýbat, ale zatím se vám nechce do přírody, zůstaňte pod střechou – tentokrát třeba v Ostravě na víkendovém Yoga and Dance Spring Festival. Na výběr budete mít z více než pětadvaceti lekcí jógy, a tak nebude těžké vybrat si nějakou přesně na míru. Akce se koná v prostorách studia Pranava a Fit & Fun v Ostravě–Mariánských Horách.
www.jogafestival.cz

Probuďte se v Kutné Hoře

Kdy a kde: v sobotu 6. dubna od 16 hodin v Kutné Hoře
První víkendový den si můžete užít jarní probouzení na Horách Kutných neboli zahájení turistické sezóny v bývalém královském horním městě. Program začne ve čtyři odpoledne v kapli Božího těla, bude pokračovat na nádvoří Vlašského dvora a poté v kostele sv. Jakuba. Postupně vystoupí Richard Pachman, taneční sdružení La Volta, hudební skupina Cuthna Antiqua, varhaník Michal Hanuš a Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl, hrát se bude také v restauraci u Dačického a v refektáři kláštera řádu sv. Voršily.
http://www.guide.kh.cz/

Dejte si s Jitkou půlmaratón

Kdy a kde: v sobotu 6. dubna v Praze
Posledních několik týdnů jste na našem webu mohli sledovat příběh Jitky, která zhruba před rokem začala běhat a právě tuto sobotu ji čeká velká zkouška – pražský půlmaratón. Snad už nebude taková zima, abyste mohli jít fandit účastníkům dalšího ze seriálu závodů patřících k Pražskému mezinárodnímu maratónu. Pokud nemáte natrénováno, těžko už se přihlásíte k hlavnímu půlmaratónovému závodu, ale možná vám protentokrát bude stačit užít si atmosféru kolem běhu a na startu se uvidíme příště.
www.praguemarathon.com

Když ven, tak do Moravského krasu

Kdy a kde: v neděli 7. dubna v Blansku a Boskovicích od 8 hodin
V Moravském krasu už na nic nečekají a na tuhle neděli vyhlásili zahájení turistické sezóny, které má podobu pochodů z Blanska či Boskovic do pivovaru v Černé Hoře, kde akci zakončí slušně nabitý program. Vyráží se po osmé ráno, na výběr jsou trasy 9, 13 nebo 25 kilometrů.
www.pivovarcernahora.cz

Velké kočárkové závody

Kdy a kde: v neděli 7. dubna na 25 místech republiky od 15 hodin
V Benešově, v Karviné, v Olomouci a na mnoha dalších místech svou rychlost poměří matky či otcové s kočárky, přičemž podstatou závodu je chůze s kočárkem na 100 až 150 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Chápete dobře, jde o chůzi, nikoli běh, protože právě sportovní chůze je základem strolleringu, což je stále populárnější cvičení venku určené zejména matkám s kočárkem (www.strollering.cz).
Jste-li na mateřské a zajímají vás podobné aktivity, můžete se tentýž den zúčastnit kurzu na instruktorku cvičicího programu Fitmami, více informací ZDE.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.