Power či bikram jóga je v Hollywoodu passé. Cvičí se kundalini jóga

Demi Moore, Reese Witherspoonová, Miranda Kerrová, Gwyneth Paltrowová, Russell Brand – ti všichni propadli kundalini józe. A udělali z ní v Americe i ve světě velký hit.

Je to to nejlepší, co mě v životě potkalo. Nikdy jsem se necítil tak plný energie. I takové věty uslyšíte od těch, kteří cvičí kundalini jógu. Pokud někdy zavítáte na její kurz, nečekejte stoj na hlavě, nohu za krkem ani pozdrav slunci. V žádných složitých asánách, resp. krijích (při kundalini józe se mluví o krijích, nikoli asánách) své tělo ohýbat nebudete. Kundalini jóga kombinuje dechové a fyzické cvičení, meditace a zpívání. I když krije zvládne úplně každý, přesto se při prvních hodinách pořádně zapotíte. Zkuste si několik minut dělat jeden podřep za druhým! Dokud si tělo nezvykne, dá vám to zabrat. Při kundalini józe si narovnáte záda a zpevníte celé tělo. Hlavně se ale zbavíte stresu a načerpáte novou energii, a to už po první lekci.

Snad právě proto si ji oblíbili hollywoodské celebrity. Vedle běhání je kundalini jóga nejoblíbenější aktivitou v losangeleských kopcích i mezi newyorskými mrakodrapy. Na lekcích kundalini jógy potkáte Gwyneth Paltrowovou, Stinga, Demi Moore či Mirandu Kerrovou i s jejím manželem Orlandem Bloomem. Herečka Rachel McAdamsová ji praktikuje každé ráno a je kvůli ní ochotná vstávat i v půl páté.

Co závěrem? Někteří kundalini jógu považují za příliš duchovní a něco na tom je. Slovo bůh tu uslyšíte velmi často. Ale má to svůj význam a věřte, že až zakusíte její účinky, ani se nad tím nepozastavíte.

Studia, ve kterých se cvičí kundalini jóga, najdete i v Česku. Jedno třeba přímo v centru Prahy (www.kundaliniyoga.cz).

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.