Tipy na týden: Překážková dráha pro děti, běh pro dospělé aneb co s víkendem?

Zima pomalu, ale jistě končí – důkazem může být i to, že mezi tipy na volný čas už lyžování vystřídal běh. Pokud se přesto potřebujete zahřát, vyrazte na degustaci zimního menu. Nebo se vydejte na seminář o jídlech pro rekreační sportovce.

Vyběhnete, zima je už skoro pryč

Kdy a kde: v sobotu 2. března v Praze-Kbelích od 9 hodin
Pod názvem Palestra Kbelská se první březnovou sobotu koná tradiční silniční běžecký závod, který zároveň zahajuje závody seriálu Mizuno Running Cup. Slovo Palestra odkazuje na studenty ze stejnojmenné vyšší odborné školy tělesné výchovy a sportu, kteří závod organizují. Startuje se v Železnobrodské ulici a chybět nebudou ani krátké trasy pro děti.
palestrakbelska10.webnode.cz

Víte, co jíst, když sportujete?

Kdy a kde: v sobotu 2. března od 10 hodin v Brně
Běháte, plavete, posilujete? A nezapomínáte se najíst? Nebo se naopak přejídáte, protože máte pocit, že si to díky energetickému výdeji můžete dovolit? Obojí je špatně, stejně jako když šidíte kvalitu potravin. Více se o tom můžete dozvědět na semináři o výživě pro rekreační sportovce, který proběhne na Moravském náměstí v Brně a na němž se bude mluvit mimo jiné o tom, jak může jídlo ovlivnit výkonnost či úbytek tukové a naopak příbytek svalové hmoty.
kurzy-zdrave-vyzivy.cz

Pochutnejte si na západě Čech

Kdy a kde: v sobotu 2. března v Sokolově od 19 hodin
Gastronomický večer v podání karlovarských šéfkuchařů a sokolovské střední školy? To nezní špatně, zvláště když uvážíte, že podávat se bude pět chodů a kvalitní vína a to vše pod jménem Zimní menu na zahřátí. Dát si můžete třeba steak z čerstvého lososa lehce zauzený na bukové drti, servírovaný s hráškovým pyré a pečeným bramborem.
www.arzo.cz/gastronomicke_akce_gastronomicky_vecer_brezen2013.html

Jak obratné máte potomky?

Kdy a kde: o víkendu 2. a 3. března v Praze-Smíchově
Děti od dvou do osmi let můžete vzít tento víkend do Království železnic nejen na modely vláčků, ale můžete je také nechat, ať si vyzkouší projet dráhu s jednoduchými překážkami na dětských kolech nebo odrážedlech Skibi, která zde budou bezplatně k zapůjčení. Pro mnoho dětí to tak bude možnost, jak si poprvé vyzkoušet odrážedlo nebo dětské kolo. Zapůjčit lze rovněž dětské helmy.
www.kralovstvi-zeleznic.cz

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.