Proč by se muži měli zbavit břišního tuku

Proč by se muži měli zbavit břišního tuku

Zatímco ženy řeší svou váhu prakticky neustále, muži jsou daleko liknavější. Přibývá sice těch, kteří dbají i na svou hmotnost či o své zdraví, mnoho jich ale nadále míní, že chlap s břichem žádný problém nemá. Možná by byli překvapení, kdyby zjistili, oč lépe by se cítili bez něj. Zkuste jim k tomu něco říci.

Lepší sexuální život, více testosteronu a menší bolesti zad. To jsou jen některé bonusy z těch, které muži získají, pokud se zbaví velkého břicha. Málokterý muž je tak marnivý, aby začal hubnout kvůli vzhledu, ale na zdravotní aspekty by slyšet mohl.

Podle lékaře Davida Katze, ředitele Centra pro výzkum prevence na School of Medicine na Yalské univerzitě, na webu Realage.com rozhoduje vrstva tuku na břiše nejen o tom, jak budete vypadat, ale určuje i to, jak se vám povede v různých aspektech života. Když se tuku zbavíte, srazíte svůj biologický věk až o tři roky.

1. Bez tuku na břiše se vám zlepší sexuální život

Vědci zjistili, že obézní lidé trpí až pětadvacetkrát častěji problémy v sexuální oblasti. Mají totiž problémy se sebevědomím a navíc jsou pro ně některé sexuální aktivity zkrátka příliš namáhavé. Nadváha a cévy zanesené tukem mohou nadto rovnou přispět k erektilní dysfunkci.

2. Mnoho tuku, málo testosteronu

Výzkumy ukázaly, že obezita bývá často spojena s přílišným poklesem hladiny testosteronu, hormonu, který jinak řídí krom sexuálního života také růst ochlupení na hrudi, sílu ve svalech a rozhoduje o tom, jak energičtí muži jsou.

3. Břišní tuk z vás udělá pecivála

Spolu s tím, jak lidé tloustnou, mění svůj životní styl, což nahrává přibývání kil ještě více. Ochabují jim svaly, slábne kondice včetně srdeční aktivity, takže srdce pumpuje do těla včetně mozku méně kyslíku. V takovém případě nemá smysl hubnout jen omezováním příjmu potravy, daleko důležitější je začít se hýbat, pokles váhy pak přijde přirozeně.

4. Bez tuku na břiše vás přestanou bolet klouby a záda

Obezita spolu s leností mohou vést k bolesti zad a kloubů. „Představte si, že byste měli stejný vak, jaký tvoří vaše břicho, na zádech, a museli ho nosit,“ srovnává míru zátěže lékař Katz s tím, že taková nadváha je samozřejmě pro tělo závažím a přispívá k neustálé únavě. Podle něj stačí zhubnout, aby tyto bolesti zmizely nebo se výrazně zmírnily.

5. Zbavte se tuku na břiše, předejdete cukrovce a nemocem srdce a cév

Lékaři už to vědí. Břišní tuk zvyšuje riziko, že člověk onemocní srdečními chorobami nebo cukrovkou, a to i tehdy, pokud je například váš krevní tlak v pořádku a vaše celková hmotnost v normě. Pokud mají muži postavu náchylnou k ukládání tuku na břiše, pravděpodobně se jim více než ostatním ukládá tuk také v tepnách.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.