Krk mladší o pár let: Nejšetrnější metody

Krk mladší o pár let: Nejšetrnější metody

Botox ani výplňové implantáty si s kůží na krku a v dekoltu příliš rady nevědí, jedinou možností proto ještě donedávna býval skalpel. Přesněji do chvíle, než se v estetické medicíně začaly používat lasery nebo radiofrekvence.

Pro 35 +

Radiofrekvence: omladí na celý rok

Ošetření trvá jen pár minut, ale stárnutí pokožky umí oddálit o několik let. Dokáže totiž ovlivnit stav kolagenových vláken, která odpovídají za pevnost pleti. Novinkou je mikrojehličková radiofrekvence. Používá se při ní speciální přístroj s hlavicí, ze které se vysunují tenké jehličky. Ty se dostanou do podkoží a tam jimi projde elektrický proud. „Ten se při vstupu do tkáně změní v teplo, které prohřeje okolní kolagenová vlákna. Ta se stáhnou a pokožka se tak vypne a nastartuje se v ní regenerační proces. Přístroj je skvělá prevence od pětatřiceti let výše,“ vysvětluje princip mikrojehličkové radiofrekvence estetická dermatoložka Bergerová. Povrch kůže se při ní naruší jen minimálně, protože jehličky vychladnou dřív, než se vrátí zpátky na povrch. Obvykle je třeba absolvovat tři až čtyři sezení, ceny jdou od tří tisíc korun nahoru.

Kůže je po zákroku načervenalá a může se objevit mírná kopřivka, obojí ale rychle zmizí. Jen v případech, kdy se podkoží prohřeje vysokou energií, jsou na pokožce vidět drobné vpichy. „Efekt je patrný za několik měsíců,“ upozorňuje Bergerová s tím, že pak ale vydrží na dlouho. Přesto se doporučuje regenerační proces pravidelně stimulovat. To pak ale stačí přijít jen jednou za rok na jedno sezení.

Pro 30 +

Laserová rejuvenace: vyhladí a vypne až na šest měsíců

Funguje jako skvělá prevence před uvadáním kůže na krku. Pokožku vypíná a vyhlazuje. Laser rovněž působí v hlubších vrstvách kůže a stimuluje tam produkci kolagenu podobně jako radiofrekvence. Zákrok je nenáročný a trvá deset až patnáct minut. „Je ale třeba počítat s tím, že kůže může být krátkodobě lehce začervenalá a zvlněná,“ upozorňuje primářka Laser Plastic Marta Moidlová. Podle stavu pleti lékaři doporučují tři až pět ošetření v intervalu několika týdnů. Jedno sezení vyjde zhruba na tři tisíce. Po půl roce je dobré vyrazit na laser znovu.

Před sezónou

Mezoterapie: výsledek uvidíte ihned


Chystáte se na ples? Mezoterapie pokožku vypne a vyhladí i středně hluboké vrásky. To všechno za pár minut. Lékař do střední vrstvy kůže vpraví přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, peptidů nebo kmenových buněk. „Používáme k tomu ultratenkou injekční jehlu nebo takzvaný roller, tedy váleček posetý jehličkami,“ popisuje ošetření estetická dermatoložka Marta Moidlová. Roztok na sebe pod kůží naváže vodu, doplní pokožce základní stavební látky a povzbudí činnost kolagenových vláken. Bezprostředně po zákroku je pleť mírně zarudlá, bývají patrné drobné vpichy a občas se objeví i modřinka. Bolesti se ale bát nemusíte, lékař kůži před zákrokem znecitliví mastí. Ošetření je většinou třeba třikrát za sebou opakovat, jedno sezení vyjde zhruba na dva tisíce korun.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.