Jak využít suché oleje pro celé tělo?

Jak využít suché oleje pro celé tělo?

Že jsou oleje nejblahodárnějším zdrojem výživy a hydratace, to už věděly krásky před tisíci lety. A my na ně pod záplavou nejrůznějších moderních krémů a gelů zapomínáme. Dnes nám trh nabízí pěknou řádku suchých olejů, jež jsou pramenem trvalé krásy pro celé tělo od vlasů až po paty.

Pleť

Možná se vylekáte, protože představa mastného obličeje není nic moc. Jenže suché pěsticí olejíčky se nádherně a ihned vstřebávají a jsou vhodné dokonce i pro mastnou a smíšenou pleť. Musíte ale vybrat ten správný. Jednotlivé ingredience mají totiž různé účinky. Například arganový olej je vhodný pro zralejší pleť, růžový pro citlivou a suchou, olej z levandule je ideální pro smíšenou pokožku a olej z opuncie pro mastnou. Široký výběr pleťových olejíčků mají značky Saloos, Melvita, La Sultane de Saba a Alquimia.

Vlasy

Jistě víte, že vlasové olejové elixíry zažívají právě velký boom. Aby taky ne, dokáží mnohem více než běžné masky a navíc mají hned několik benefitů. Vlasy vyživí, když je nanesete do suchých vlasů už před mytím. Když olej vetřete do vlhkých pramenů, ochrání je před horkem z fénu či žehličky a na suchých kadeřích zas okamžitě vytvoří neuvěřitelně oslňující lesk. Ve většině olejů určených k péči o vlasy najdete arganový olej (vlasoví experti jej nazývají „tekuté zlato“), jojobový olej nebo olivový olej. Milujeme Elixir Ultime od Kérastase nebo víceúčelový suchý regenerační olej od Sanoflore.

Tělo

Tělové olejové přípravky jsou čím dál tím víc oblíbené. Příjemně se nanáší, mají relaxační vůně a i tu nejsušší pokožku ve vteřině oživí a do hloubky hydratují. Pro krásu celého těla se nejčastěji využívá olivový a jojobový olej. Důležité jsou také esence. Výborné účinky mají esenciální oleje z růže, karotky, lotosového květu, pačuli, zeleného čaje i karité. Luxusní pocit vám dodá například zeštíhlující olej Q10 od Nivey (obsahuje jojobový olej), olej s biokarotkou od La Sultane de Saba nebo olej Fleur d´Osmanthus od Roger and Gallet. Tyto přípravky se dají použít i na zatvrdlé paty a poslouží rovněž k masážím a vonným koupelím.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.