5 pravidel domácího žehlení vlasů

5 pravidel domácího žehlení vlasů

Žehlička je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vlasy uhladit a narovnat. Snadno si s ní ale můžete zničit vlasy. My víme, jak je ochránit.

1. Investujte do žehličky

„Nejlepší žehličky jsou ty, které používají iontovou technologii. Ta vlasy během žehlení chrání a brání tomu, aby se přesušovaly. S dobrou žehličkou se nemusíte bát narovnávat vlasy každý den,“ říká kadeřnice Monika Ruud. My doporučujeme značku Bio Ionic.

2. Rovnejte vlasy už při mytí

Ke hladkým vlasům pomohou i narovnávací šampony a kondicionéry. Uzavřou a vyhladí povrch vlasu a usnadní stylingovým přípravkům práci.

3. Chraňte vlasy před teplem

Před žehlením používejte speciální ochranné přípravky s termoaktivní složkou, díky které vlasy zvládnou i vysoké teploty a navíc půjdou snáz narovnat.

4. Nikdy nežehlete vlhké vlasy

Vlasy před žehlením pečlivě vysušte a nechte zaschnout i ochranné přípravky. “Když je vlas vlhký, tak se přepaluje, křehne a láme se,” upozorňuje kadeřnice.

5. Nastavte správnou teplotu

Jemné vlasy žehlete při nižších teplotách, silné a hrubé snesou i vyšší. Začněte ve spodních vrstvách vlasů a postupujte plynule pramen po prameni. S žehličkou se nikde nezastavujte. Vlasy nakonec ještě můžete uhladit uhlazujícím mlékem. Na závěr použijte lak, který vlasy udrží déle rovné a navíc je vyživí.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.