Nebezpečí číhá v kuchyni

Nebezpečí číhá v kuchyni

Nejvíce bakterií máme tam, kde vaříme a jíme. Dezinfikovat pravidelně byt je ale nejrychlejší cesta, jak dostat do problémů sebe i celou rodinu. Stačí dělat tři věci: denně umývat pracovní desku v kuchyni, často měnit houbičky, utěrky a ručníky a pečlivě si mýt ruce.

Bakterie jsou nejstarší a nejrozšířenější skupinou organismů na světě. Podle výzkumů jsou dokonce leckteré schopné přežít i ve vesmíru, natož u nás doma. Takže myslet si, že se jich dočista zbavíme, je iluze. Také vlastně není proč. Díky společnému soužití si docela slušně posilujeme svoji přirozenou imunitu. Nebezpečné začnou být až ve chvíli, kdy už je jich příliš mnoho nebo je někdo z rodiny nemocný. Ani tehdy ale není třeba byt ihned komplet dezinfikovat.

Milují teplo a vlhko

Pro zdraví není až tak nebezpečná koupelna nebo toaleta, ale kuchyň a v ní houbičky na nádobí a hadříky. Bakterie milují teplo a vlhko. Proto by se měly houbičky měnit alespoň jednou týdně. Každý třetí den vyměňte také utěrky na nádobí a místo hadříků na otírání pracovní desky nebo stolu raději používejte papírové utěrky. Ty jsou nejen praktické, ale také hygienické. Pracovní deska na kuchyňské lince je druhým nejrizikovějším místem vašeho domova, proto ji myjte před i po vaření. Stačí vám k tomu obyčejný čisticí prostředek s alkoholem (např. Clin nebo Star). „Čím je totiž úklid častější, tím méně agresivnější čisticí prostředky potřebujete,“ vysvětluje Hana Kotvaldová, lektorka profesionálních hospodyň. Sama dezinfekci nepoužívá téměř vůbec. Většinu práce za ni obstará právě Clin a utěrka z mikrovlákna. Při jejím nákupu se pozorně dívejte na složení. Nejlepší je 80 % polyester a 20 % polyamid. Utěrky se prodávají ve čtyřech barvách – červená na WC, žlutá na koupelny, zelená pro kuchyň, modrá na obytné plochy. My doporučujeme utěrky Cleanex a máte-li doma alergika, vyplatí se nakoupit speciální mikroaktivní utěrku na prach (vyrábí Hiteko). Má statický efekt, takže zabraňuje víření prachu, mikrovlákno zároveň zbaví veškeré povrchy mikrobů. Jednou týdně pak už jen důkladně zbavte pracovní kuchyňskou plochu všech mastnot. Poradí si s nimi třeba Savo glanz do kuchyně. Dalším nebezpečným místem je lednice. I tu ale stačí pravidelně čistit mikrovláknem s vodou či alkoholovým prostředkem nebo slabým octovým roztokem. „Nejpraktičtější je udělat to každý týden před velkým nákupem a doplňováním lednice,“ radí Hana Kotvaldová. Jednou týdně by se měla umýt i mikrovlnná trouba.

Ručník pro každého

Každý člen rodiny by měl mít vlastní ručník i osušku a obojí by se mělo měnit nejpozději po týdnu. Perte je v běžných prostředcích, prášek nebo gel ale dávkujte opatrně, spíše s ním šetřete a aviváž nepoužívejte vůbec. Ručníky pak ztrácejí savost.

Dezinfekci jen do odpadů

Dezinfekci jednou za měsíc potřebují z celého bytu jen odpady. Na ty v kuchyni i v koupelně můžete použít neředěný tekutý Domestos 24 H. Jednou týdně pak do odpadů aplikujte gel na WC a nechte působit 10 minut, pak místa vyčistěte a spláchněte čistou vodou. Během chřipkového období nebo když je někdo z rodiny nemocný, používejte dezinfekční mýdlo a dezinfekční krém na ruce (např. Isoldu).

Uklízejte si i ve šminkách

Alergie, pozdní akné, zánět spojivek nebo ekzém. To všechno nám hrozí ze špatně udržovaných kosmetických pomůcek. Štětce na pudr, stíny nebo na líčka by se měly jednou týdně vyprat. Vizážistky používají vlažnou vodu a běžný vlasový šampon. Kromě štětců by se měly pravidelně prát i houbičky na make-up.

Myčka má nového nájemníka

Podle nedávné studie Britské mykologické společnosti se houbovým patogenům zalíbilo
i v místech, kde by to nikdo nečekal – v gumovém těsnění dvířek našich myček. Nevadí jim teplo, vysoké koncentrace soli ani agresivní čisticí prostředky. Těsnění u myček, ale i lednic nebo praček proto pravidelně omývejte a pro jistotu jednou měsíčně dezinfikujte např. Sanytolem. Neobsahuje chlór a nedráždí pokožku.

Zákeřné prachovky

Rozhovor s MuDr. Věrou Melicherčíkovou, vedoucí Národní referenční laboratoře pro dezinfekci a sterilizaci Státního zdravotního ústavu v Praze

Je podle vás v našich domácnostech předezinfikováno?
V některých úzkostlivých rodinách, kde mají malé děti, tomu tak může být, v jiných je to naopak. Hlavně by se mělo pravidelně uklízet a čistit, dezinfikovat pouze z epidemiologických důvodů, tedy při výskytu infekčního onemocnění člena rodiny. Děti by měly vyrůstat v takovém prostředí, aby si vytvořily správný stupeň imunity, která jim pomůže bojovat proti infekčním onemocněním a alergickým projevům.

Jak se tedy množení bakterií zdravě ubránit?
V bytě byste měli mít čisto, sucho a teplo. Pravidelně je třeba větrat, starat se o čistotu myčky nádobí, pračky prádla, kuchyňského zařízení, lednice, mikrovlnné trouby, prostor pro skladování potravin a hlavně byt pravidelně zbavovat prachu a podlahy uklízet pravidelně navlhko.

Jsou běžné čisticí prostředky opravdu schopné bakteriím v množení zabránit?
Čisticí přípravky skutečně mikroby z povrchů odstraňují, ale neusmrcují je. Proto je nutné pomůcky k úklidu (návleky na mopy, hadry, utěrky a prachovky) pravidelně čistit a prát alespoň na šedesát stupňů, aby se v nich mikroby dále nemnožily. Výhodné je použití jednorázových utěrek, případně těch papírových.

Lucie Protivanská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.