Na bolest těla nic nezabírá

Na bolest těla nic nezabírá

Již přes rok mě trápí bolesti celého těla, které se pohybem zhoršují. Velmi mě to omezuje v každodenním životě a také psychicky vyčerpává. Léky proti bolesti nezabírají, prodělaná vyšetření v normě. Spánkem bolest mizí a okamžitě nastupuje po probuzení. Usínám přes bolesti a budím se po půlhodinách, nejdéle po hodině opět s bolestí. Co by mohlo být její příčinou? Bolesti nastoupily po měsíčním neustálém bolení hlavy, může to mít nějakou souvislost?

MUDr. Irena Kudrnovská

Praktická lékařka pro dospělé. Provozuje soukromou praxi na Praze 6, publikuje v odborných časopisech. Angažuje se ve Sdružení praktických lékařů.

Každá bolest sama o sobě je příznakem toho, že v těle není něco v pořádku. Bohužel mohu jen spekulovat o původu nebo příčině vaší bolesti, protože ke směrodatné odpovědi je třeba více informací. Mohla bych uvést diferenciální diagnózu (co všechno by to mohlo být), ale to by pro vás bylo zcela matoucí.

Z vašich slov vyplývá, že neberete žádné léky proti bolestem a zřejmě ani žádné jiné. Píšete, že veškerá laboratoř byla v normě, ale nepíšete již, o jaké testy se jednalo. Byla provedena další vyšetření, například RTG? Vyšetřil vás nějaký specialista? Jaký byl závěr jeho vyšetření?

Pokud bolest celého těla začala po cca měsíčním bolení hlavy, zajímalo by mě, po čem vznikla bolest hlavy. Předcházel jí nějaký infekt, stres, úraz, štípnutí hmyzem apod.? Je bolest trvalá, nebo se ve vlnách zhoršuje či zlepšuje? Co ji utlumí – teplo, chlad nebo určitá poloha těla? Podle výsledků vyšetření a detailnějších informací by pak měl lékař určit diagnózu.

MUDr. Irena Kudrnovská

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. Honza | 05. 07. 2014 v 22:06

    krásný večer paní evičko hepnerová 🙂 kontaktujte mně na můj email jack.mouse@seznam.cz poradím vám více 🙂 zatím naschledanou 🙂

  2. Eva Hepnerová | 25. 04. 2014 v 08:17

    Dobrý den.Mám též bolesti celého.Už jse m na neschopence dva měsíce.Užívám z neurologie prednison jeden.Bolest mě chytne při chůzi,začne mě bolet mezi lopatky,pak svaly na rukou a stehnech.Bolest v celých zádech.Příjdu z vycházky po hodině a jsem celá vyčerpaná.Když si lehnu,tak se to rozjede po celém těle.Takže nevím,jak bych si ulevila.Jdu na TONO vyšetřní SI skloubení,nalezena štěrbina..Na vyšetřní EMG svalů,příští týden.Zatím mi nezjistili co mi je,Krev odebrána,štítná žláza funguje dobře,Prosím o Jakou nemoc asi jde??