Jak vybírat tvářenku a jak s ní pracovat? 2. díl

Jak vybírat tvářenku a jak s ní pracovat? 2. díl

V předchozím článku jsme do detailů rozebrali všechny textury, které jsou na kosmetickém trhu k mání. Tentokrát zabrousíme do tajů barevného spektra a udělíme pár cenných rad, jak s barvami na lících čarovat tak, abyste svůj obličej „prodala“, jak jen nejlépe to jde.

Existuje univerzální tvářenka?

Většina světových make-up artistů se shoduje na tom, že pár takových odstínů existuje. Jde o neutrální tóny jako broskvová, korálová (ideální je mix těchto odstínů), béžová s růžovými podtóny. Je ověřené, že všem typům pleti lichotí i bronzery, pokud se to s nimi nepřežene. Ve světě profesionálního make-upu existuje pár osvědčených kousků, se kterými nikdy nic nezkazíte. Mezi favority je například Orgasm Blush od Nars, dále pak Style Powder Blush od MAC.

Tmavé, nebo světlé…

Pokud si nevíte rady s intenzitou barvy tvářenky, určitě se řiďte jednoduchým pravidlem. Jakoukoliv růž začněte aplikovat po velmi jemných, skoro nepatrných vrstvičkách. Přidat se dá totiž vždycky, ale ubrat těžko. Proto si pokaždé při líčení oklepejte štětec, kterým pudr nanášíte. Zbavíte se tak přebytku pigmentů. Také platí, že ženám se světlejší pletí svědčí jasnější odstíny a mohou si dovolit i víc experimentovat. Olivová pleť si zase velmi dobře rozumí s tóny béžové nebo béžové se zlatými a bronzovými podtóny, krásně vyniknou i lehce třpytivé textury.

Jak na věc?

Problém také nastává ve chvíli, kdy se máme rozhodnout, na jaké místo tvářenku vlastně nanést. Někdo totiž radí pod lícní kosti, jiný zas na ně. Obecně vypadá dobře, když vklepete barvu na vystouplá líčka, která se při úsměvu vzdouvají. Ano, myslíme takzvané „syslí tváře“. Nebojte se toho! Na ně přijde nejširší pruh barvy, jenž se směrem ke spánkům zužuje. Tento způsob aplikace je univerzální a vymodeluje a prosvětlí každou tvář. Líčidlo nanášejte vždy od středu tváře směrem k jejímu okraji. Výsledek bude působit přirozeně a líčidlo se nebude zachytávat na chloupcích.

Stínování

I když jde již o pokročilejší umění maskérů, i stínování a modelování obličeje má celkem logická a jednoduchá pravidla. Světlejší a jasnější tóny patří vždy na lícní kosti, zatímco tmavší odstíny by měly lemovat samotný dolní okraj líce. Vytvoříte tak krásně řezané rysy.

Jak si vybrat správnou texturu si přečtěte v 1. díle.

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.