Čas večírků: Aktuální trendy ve slavnostním make-upu

Čas večírků: Aktuální trendy ve slavnostním make-upu

Prosinec je za dveřmi a s ním i čas, kdy navštěvujeme různá společenská setkání. Tyto události jsou velmi příjemné a určitě k nim patří speciální líčení. Většina kosmetických firem proto v tomto čase uvádí na trh exkluzivní kolekce, jež přesně odpovídají aktuálním trendům. Limitované sety jsou pro ně asi nejprestižnější výzvou roku – mohou se předvést o něco více než normálně. Z čeho můžete tentokrát vybírat? Je tady honosný glamour i pestrobarevný pop-art.

Letos nečekejte záplavu glitterů. Zdá se, že třpytivá exploze už je dávno v dobách minulých a ulpívá jen na slavnostním oblečení (v rozumné míře). Sváteční make-up této zimy je nečekaně svěží, až by se dalo říci jarní. Sice ani v jedné z kolekcí nechybí zlatá nebo stříbrná, ale ty pouze doplňují výrazné a hřejivé odstíny barev, jež předznamenávají příští sezónu.

 

Andy Warhol Collection, Nars

O asi nejoriginálnější kolekci se letos postarala francouzská profikosmetika Nars, která se pro tentokrát rozhodla výrazně pozměnit své jindy ultimátně minimalistické černobílé obaly. Nyní je zdobí autoportrét pop-artového génia Andyho Warhola s podpisem. Ještě zajímavější je ale jejich obsah. Nebývá moc zvykem, že by se ve vánoční kolekci objevily mezi očními stíny tak odvážné barvy (sytě fialová, kanárkově žlutá, blankytně modrá…). Doplňují je však naprosto klasické odstíny stříbrné, uhlově černé, bronzové a khaki. Jelikož je pop-art hlavně o blocích barev, dalo se čekat, že rtěnky, lesky i laky na nehty budou hýřit výraznými barvami.

 

Glamour Daze, MAC

Dlouhé měsíce předem velmi očekávanou slavnostní kolekci má rok co rok MAC. Letos vsadil na cukrátkově pastelové odstíny (mentolová, candy růžová) v kombinaci s čokoládovou a obligátní zlatou. Podle nás jsou jejich polštářové paletky těmi nejskvostnějšími, co je letos k mání. A je jich dost. Můžete vybírat mezi sety na oči, tvář, rty… A nechybí ani každoroční cenově výhodné sety štětců. Milujeme hlavně sady pigmentů a oceňujeme překrásné krabičky s mašličkami.

 

Grand Ball Collection, Dior

Už na pohled opravdu luxusní záležitost. Zlaté obaly naznačují slavnostní obsah, který ale zůstává barevnou škálou u naprosté klasiky. Rudá rtěnka, tmavý nebo světlý trendy lak na nehty se třpytkami v naprosto unikátním flakonku připomínajícím vánoční ozdobičku a zlatostříbrné oční stíny v paletce vám určitě u vánočního stromku rozzáří pohled ještě o něco víc. Stíny mají klasickou diorovskou texturu (dlouho drží, skvěle se s nimi pracuje a stínuje), a jelikož jde o velmi nadčasové odstíny, určitě je využijete po celý rok.  

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.