Paní na úklid, štěstí do domu

Paní na úklid, štěstí do domu

Tenhle pátek by měla přijít poprvé. Naše pomocnice do domácnosti. Protože napsat uklízečka zní trochu hanlivě. I když je to přesně to, co náš dům poslední dobou potřebuje ze všeho nejvíce, jelikož všechno se stihnout nedá.

Trvalo mi docela dlouho, než mi to došlo. A než jsem na hledání paní na úklid kývla. Přitom už jsem jich kdysi pár měla, a to v době, kdy jsem měla méně dětí i méně podlahových ploch, které volají po vycídění. Počínaje péčí o děti, přes pracovní záležitosti, vaření a hory prádla až po všudypřítomné chlupy ze psa je toho prostě nějak moc.

Doporučení, aby to člověk s úklidem nehrotil a radši šel ven, je bezvadné a já to s klidným svědomím dělám. Pitomé je, že neuklizené věci během té doby nezmizí a že pohled na ně člověku akorát zkazí po návratu náladu a nutí ho snažit se během vaření večeře zpacifikovat alespoň to nejhorší.

Koupání v řece bez povolení

V létě, když se nám oběma sešlo hodně práce, jsme to zkoušeli přes paní k dětem. Respektive k dítěti, na pár hodin dvakrát týdně. Našli jsme ji rychle, včetně slušných referencí. Vypadala, že netouží po ničem jiném než hrát si s ročním dítětem, a našemu batoleti byla, řekla bych, hodně sympatická.

Mně taky, ale mými sympatiemi otřáslo, když syna na procházce bez jakékoli předchozí domluvy vykoupala v řece. Zrovna v ní ho, pravda, koupeme taky, ale tak nějak mi přišlo, že tohle je věc, o které by bylo záhodno nejdříve se domluvit. Na náladě nám nepřidalo ani to, když umyla varnou konev (vlastní aktivita) ve dřezu, následně s ní vyhodila pojistky a milou zánovní konev odpravila.

Navíc poté, co nedorazila v domluvený čas, se ukázalo, že domluva s ní je poněkud obtížnější, a nakonec vše bojkotoval i syn, protože ani s ním nebyla domluva možná a klidně si usnul v postýlce, zrovna když měl domluvené hlídání. Takže tudy ne.

Děti, nezapomeňte uklidit podlahy

Ono mi navíc došlo, že bych raději tu paní na úklid, protože stavění věže z kostek je sice pořád dokola, ale uklízení je mnohem horší. Špinavá podlaha vás mimoto nikdy nerozesměje.

Doufám proto, že s paní na úklid to vyjde. Jen musím pro změnu vysvětlit velkým dětem, že to neznamená konec jejich otráveným obličejům, které nahodí vždycky, když po nich chceme nějaký díl domácích prací. Protože myčka a prádlo k věšení či skládání na ně budou věrně čekat i nadále.

A ještě jedna zásada. Pokud chtějí, aby měly v pokojíčku vyluxováno, musí nejdříve posbírat zbytky ošacení, učení čí jídla z podlahy a přilehlých ploch. Protože, upřímně řečeno, paní na úklid chápu jako pomoc hlavně pro sebe.

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.