Jak si i přes podzim a zimu udržet hladké a vláčné rty?

Jak si i přes podzim a zimu udržet hladké a vláčné rty?

O rty se musíme strat velmi důkladně, protože je prostě neschováme. Jsou vidět vždy a všude! A v období podzimu a zimy mívají několikanásobně větší tendenci se vysoušet, okorávat a tvoří se na nich nepěkné šupinky. Pokud namítnete, že přece máte stále po ruce balzám na rty, máme pro vás možná překvapivou zprávu: jen ten opravdu nestačí!

Chce to speciální peeling

Ano, peeling na rty by se měl stát vaším velmi pravidelným kosmetickým rituálem. Nejméně každý druhý den, ideálně pak každý večer před spaním. Pokožka pokrývající ústa je ještě jemnější než ta oční, proto volte obezřetně. Existují samozřejmě speciální přípravky. Velmi doporučujeme třeba přírodní slaďoučký čokoládový peeling s názvem Sweet Lips od Lush (225 Kč). Ten rty díky hrubým zrnkům třtinového cukru rty hezky obrousí a další zvláčňující složky jako výtažek z vanilky je zas do hloubky vyživí.

Podobný peeling si můžete vyrobit i doma, ingredience určitě najdete vždy. Smíchejte lžičku cukru krystal, stejné množství kakaa a pár kapek olivového nebo sezamového oleje. Vytvořte pastu,naneste na rty a proměte je jako když si upravujete rtěnku. Přebytky jen olízněte nebo opláchněte. Pocit po této jednoduché kůře je opravdu luxusní!

Tip Kondice: Skvěle funguje také masáž rtů jemným kartáčkem na zuby. Pokožka se prokrví a odstraníte z ní odumřelé kožní buňky.

Máslíčko, balzám nebo lůj?

Zásadní otázka zní: co je vlastně pro výživu rtů úplně nejlepší? Můžete vybírat jednak podle způsobu aplikace (ne každému třeba vyhovuje neustále sahat do kelímku s balzámem a vyhovuje mu spíš ten v tyčince) nebo síly produktu.

Pokud potřebujete výživu velmi suchých rtů, bude pro vás nejlepší přípravek s vysokým podílem bambuckého másla (nebo čisté bambucké máslo). Skvělé je 100% čisté bambucké máslo od L´Occitane (185 Kč). Vydrží celou věčnost a má opravdu široké využití, protože se s ním dá ošetřovat jakákoliv sušší a podrážděná pokožka. Na rty jej používejte klidně i jako intenzívní noční masku.

Pro běžnou údržbu vám pak postačí balzám na rty v tyčince, jež je velmi praktický. Hledejte v nich ingredience jako olivový, arganový či mandlový olej, kakaové máslo, vitamín E nebo placentu. Naprosto bezkonkurenční jsou balzámy v tyčince od The Body Shop. Skvěle fungují a jsou k mání v široké škále chutí a vůní! 

Adéla Vedralová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.