Za dokonalou pletí hollywoodských krásek je jídelníček

Za dokonalou pletí hollywoodských krásek je jídelníček

Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších výživových poradkyň radí, jak zbavit pleť pupínků a jemných vrásek a jak jí dodat pevnost i zdravou barvu.

Kimberly Snyderová sestavuje jídelníček modelkám i hollywoodským herečkám. V loňském roce vydala knihu The Beauty Detox Solution a slavila s ní ohromný úspěch. Stal se z ní hit. Tuhle knížku si musíte přečíst, psala odborná kritika. Filozofie Kimberly Snyderové je jednoduchá: věří, že tím, co jíme, sice naše DNA nezměníme, ale přesto můžeme zásadně ovlivnit to, jak vypadáme. Protože vlasy, nehty a pleť odrážejí náš zdravotní stav, platí, že čím zdravější budeme uvnitř, tím krásnější se staneme navenek. A právě klientkám, které touží po dokonalé pleti, doporučuje Kimberly Snyderová obohatit jídelníček o několik potravin. O které? Tady jsou ty nejdůležitější.

Kysané zelí

Trápíte se i po třicítce zánětlivými pupínky na tváři? Kimberly Snyderová radí vsadit na kysané zelí. Díky kvasnému procesu se v něm vytváří probiotické kultury, které jsou tajemstvím čisté pleti bez nedokonalostí.

Mořské řasy

S bledou zašedlou pletí si poradí jídelníček bohatý na mořské řasy. Jsou totiž obzvlášť bohaté na železo, které působí pozitivně na krvetvorbu a tím i na barvu pokožky.

Okurka

Nemáte čas rozmazlovat se hydratační maskou? Pak jezte co nejvíc okurek. Mají úžasné hydratační vlastnosti, a jak všichni víme, právě hydratace je jedním z klíčů k jemné pleti bez vrásek. Navíc okurky obsahují vitamíny B a C, železo, hořčík a vápník a působí protizánětlivě, což je ideální pro problematickou pleť.

Papája

Už svou barvou prozrazuje, že je plná beta karotenu. Ten se v těle přeměňuje ve vitamín A – vitamín s velmi silným anti-ageing účinkem. Enzymy papáji se zase často využívají v pleťových maskách s exfoliačním účinkem. Ovšem když je sníte, budete mít nejen zářivější a hladší pleť, ale pomůžete i svému zažívání a očím.

Kapusta

S prvními vráskami zařaďte do svého jídelníčku kapustu. Je totiž vynikajícím zdrojem vitamínů A, C a E, které působí proti stárnutí a podporují růst nových buněk. Oddálíte tak vznik vějířků kolem očí a rtů.

Dýňová semínka

Proč tolik modelek nedá dopustit na dýňová semínka nebo olej z nich? Jejich pojídáním dostávají do těla spoustu vitamínu B a biotinu, jež se postarají o lesklé vlasy, pevné nehty a zdravou pleť. Zinek v jadérkách zase léčí akné. Kimberly Snyderová doporučuje přidávat si dýňová semínka do jogurtu a salátů.

Citrón

Tak jako mnoho jiných výživových poradců i Kimberly Snyderová by začínala den sklenicí horké vody se šťávou z citrónu. Proč? Dodala by tím pleti vitamín C a enzymy, které v ní podporují tvorbu kolagenu. Pokožka je pak hladší a pevnější.

Tereza Kohnová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.