Vypadávání vlasů může ovlivnit i roční období

Vypadávání vlasů může ovlivnit i roční období

Hlavně na jaře a na podzim počítejte s tím, že vám v hřebenu zůstane až třikrát víc vlasů než jindy. Souvisí to s jejich přirozeným růstovým cyklem. Nové vlasy začnou vytlačovat ty, které jsou na konci svého života. Ty se pak uvolňují a začnou vypadávat.

Jak rozpoznat příznaky?
Vlasy vypadávají rovnoměrně po celé hlavě, citlivěji přitom na změnu ročního období mohou reagovat čerstvé maminky. Obtíže trvají jen několik týdnů.

Jak dlouho trvá léčba?
Speciální léčba není potřeba, vypadávání vlasů se po čtyřech až šesti týdnech zastaví.

Kdy vlasy začnou znovu růst?
Vypadávání způsobuje růst nových vlasů. Nemusíte mít o svou kštici strach, její hustota se do několika měsíců zase obnoví.

Lupy nepodceňujte, zbavte se jich!

Lupy nejsou jen nepříjemný kosmetický problém, je to zánět kůže, který může být jedním z důvodů, proč bezradně kroutíte hlavou nad polštářem plným vlasů. Z povrchu kůže se každému člověku odlupují odumřelé částečky kůže, které však pouhým okem neuvidíte.

Lupy vznikají tehdy, když se odumřelé kožní buňky přestanou správně odlučovat a na pokožce zůstávají v kouscích. Vlasovým kořínkům nánosy šupin nedělají dobře a vlasy pak mohou začít vypadávat. V boji proti lupům pomohou speciální šampony a kúry, v úpornějších případech dermatolog.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. Gazda Jan | 15. 06. 2014 v 15:57

    Hledám zdravou ženu v plodném věku pro dárcovskou urinoterapii. Dárkyně uriny by mi dodávala jednou týdně 2 litry své moči, kterou chci používat pro urinový klystýr za účelem snížení škodlivého DHT v organismu, který mi způsobuje padání vlasů.