Listopadová Kondice právě v prodeji!

Listopadová Kondice právě v prodeji!

Cítíte, že nemáte dost energie? Pak je potřeba prozkoumat, jestli vám ji nesají upíři. Může to být váš šéf či partner. Ale také fakt, že jste prostě málo sami a nemáte čas a prostor dobít své baterky. Poradíme, jak takové energetické upíry identifikovat a jak s nimi zatočit.

Samozřejmě zase řešíme stres, největšího upíra dnešní doby. Jak moc se některým z nás „vráží“ do žaludku a zažívání vůbec, nám povídala gastroenteroložka Anna Jungwirthová. Stále častěji se na ni obracejí pacienti s refluxem, který proto považuje za nemoc 21. století. Reflux, neboli vracení kyselého obsahu žaludku zpět do jícnu, hodně trápí zodpovědné lidi, kteří ještě po večerech vyřizují pracovní maily.

Pátrali jsme také, proč lékaři stále více doporučují melatonin coby lék na nespavost. Nevzniká na něm závislost a části lidí opravdu skvěle dokáže pomoci. Zejména mají-li potíže s usínáním.

Když se řekne krize středního věku, většině z nás se vybaví čtyřicátník, kterému přeskočilo, a pořídil si silnou motorku a mladinkou milenku. To je ale klišé, které o období po čtyřicítce vypovídá pramálo. Krize totiž postihne každého z nás: je to období bilancování a hledání odpovědi na otázku CO DÁL? Když se v tom hledání neztratíme, máme naději dožít se spokojeného důchodu. Autorka článku o krizi středního věku Lucie Protivanská navíc zjistila, že právě v tomto období je důležité pořídit si koníčky. Přestože máte pocit, že se vám do ničeho nového nechce.

U krize středního věku jsme neskončili. Hledali jsme také recept na dlouhý a hlavně plnohodnotný život. Vyzpovídali jsme tři obdivuhodné ženy, které milují sport a pohyb, a právě díky tomu jsou ve výborné kondici i ve vyšším věku. Obzvlášť příběh devadesátileté Marie Hanákové je fascinující – celý život toužila běhat, ale za jejího mládí se to jaksi nenosilo. Sportovat začala až v důchodu a objevila v sobě skrytý talent: vyhrála pak spoustu závodů, včetně maratonů. Díky vytrénovanému tělu lépe překonala i následky těžkého úrazu.

V tomto čísle si ještě přečtete:

  • Že po padesátce je dobré udělat průvan v kosmetické tašce
  • Podle čeho si vybírat nosní sprej
  • Jak poznáte bezpečné prsní implantáty
  • Co by rodiče puberťáků měli vědět o depresích
  • Návod, jak usmažit dokonalý a zdravý řízek
  • Sestava jednoduchých cviků na posílení středu těla
  • Který uzený losos chutná nejlépe

Lucie Frydecká

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.